Situatia Grupei D, din care s-au disputat 3 meciuri in aceasta seara

Situatia Grupei E, dupa San Marino 0-4 Elvetia

Situatia Grupei I

Danemarca 0-1 Portugalia
Serbia - Albania a fost suspendat in minutul 42, dupa o bataie generala

23:41 14 Oct

Nebunie si la Copenhaga, unde Cristiano Ronaldo da lovitura in minutul 96! Portugalia invinge dupa un final incredibil!

Toate rezultatele

23:37 14 Oct

IN-CRE-DI-BIL! Irlanda egaleaza in minutul 93 al partidei cu Germania! John O'Shea, fostul fundas al lui Manchester United, acum la Sunderland, egaleaza dupa o faza frumoasa facuta de oaspeti!

Germania ia un punct din doua partide si pare sa aiba probleme in ceea ce priveste calificare.

23:33 14 Oct

Meci spectaculos la Varsovia! Polonia, cu Szukala in teren, egaleaza in minutul 76! Milik readuce speranta, dupa ce scotienii au intors rezultatul in minutele 18 si 57 prin Maloney si Naismith!

23:28 14 Oct

Cam asa au aratat imaginile de la Belgrad! Jucatorii albanezi si-au salvat cu greu pielea pe arena Partizani

23:21 14 Oct

Ultimele vesti de la Belgrad! Meciul Serbia - Albania a fost suspendat definitiv, dupa ce a fost oprit in minutul 42! Partida se va relua la o data ulterioara, in functie de anuntul facut de UEFA.

23:20 14 Oct

Grecia ataca in valuri la Atena, dar Irlanda de Nord rezista! Grecii au o posesie de 68% in repriza a doua, insa tot britanicii sunt cei care au dat lovitura

23:03 14 Oct

Romania deschide scorul la Helskini, dupa un corner executat perfect de Sanmartean si o reluare a lui Bogdan Stancu! Meciul este LIVE AICI

Scotia a intors scorul in Polonia si conduce cu 2-1! Germania se chinuie cu Irlanda, scorul este 0-0 in minutul 60.

22:56 14 Oct

GOOOL Irlanda de Nord! Soc urias la Atena!

Nord-irlandezii devin in acest moment favoritii grupei, dupa ce au castigat la Budapesta si au sanse mari sa castige pe Karaiskakis.

Kyle Lafferty a facut 2-0 dupa o faza de exceptie, la finalul careia a scapat singur spre poarta si l-a executat pe Karnezis.

Pentru prima data, un meci e oprit din cauza unei drone! #SF

22:42 14 Oct

Iata momentul in care drona a fost lansata deasupra stadionului. Fanii albanezi se pare ca se aflau in afara arenei, fiind tinuti acolo de fortele de ordine

22:35 14 Oct

Se pare ca totul a inceput dupa ce suporterii albanezi au trimis deasupra gazonului o drona cu steagul tarii lor. Sarbii au luat foc in acel moment, iar lucrurile au degenerat

Arbitrul partidei a fost englezul Martin Atkinson!

22:33 14 Oct

Scandal monstru la Belgrad, unde meciul dintre Serbia si Albania a fost suspendat in urma unui adevarat razboi avut loc pe teren!

Jurnalistii de la fata locului spun ca pe teren a avut loc o adevarata revolta, fotbalistii, fanii si fortele de ordine incaierandu-se la gramada!

22:18 14 Oct

Elvetia face scor in deplasare cu San Marino! Echipa bosniacului Vladimir Petkovic a marcat de 3 ori intre minutele 10 si 30. Marcatori - Saferovic, de doua ori, si Dzemaili

22:17 14 Oct

Intre timp, Ungaria a deschis si ea scorul in Feroe. Adam Szalai, atacantul lui Hoffenheim, a inscris din pas alui Juhasz in minutul 21

22:06 14 Oct

INFO: Polonia vine dupa o victorie fantastica impotriva Germaniei, scor 2-0 la Varsovia. Milik si Milla au invins campioana mondiala in urma cu 3 zile!

Lukasz Szukala este titular si in meciul cu Scotia, dupa ce a fost integralist impotriva Germaniei lui Gotze si Muller!

22:05 14 Oct

De asemenea, Polonia a deschis scorul cu Scotia, iar Georgia conduce in Gibraltar. Rezultatele arata cam asa

22:04 14 Oct

Mare surpriza la Atena! Irlanda de Nord deschide scorul in minutul 9 prin Jamie Ward (Derby County). Atacantul de 28 de ani a marcat dupa un corner. Mingea a fost balbaita in careu, iar jucatorul din Championship a reusit in cele din urma sa o impinga in poarta lui Karnezis

21:59 14 Oct

Grecia: Karnezis - Torosidis, Vyntra, Papastathopoulos, Manolas, Maniatis, Tachtsidis, Samaras, Karelis, Athanasiadis, Mitroglou
Rezerve: Mandalos, Moras, Fortounis, Glykos, Kapino, Salpingidis, Samaris, Tziolis, Mavrias, Skondras, Giannoulis, Stafylidis
Antrenor: Claudio Ranieri

Irlanda de Nord:
Carroll - C. McLaughlin, McAuley, Hughes, Ferguson, Baird, Davis, Norwood, Evans, Ward, Lafferty
Rezerve: Mannus, McGivern, McGinn, McKay, McCullough, Clingan, McCourt, Grigg, R. McLaughlin, Magennis, Reeves, McGovern
Antrenor: M. O'Neill

Feroe: Nielsen - Gregersen, Davidsen, Naes, Nattestad, Benjaminsen, Vatnhamar, Hansson, Olsen, Holst, Edmundsson
Rezerve: Hanssen, Sorensen, Klettskard, Gestsson, Justinussen, Mallemgaard, Baldvinsson, Bartalsstovu, A. Hansen, B. Hansen, Thomsen
Antrenor: L. Olsen

Ungaria: Dibusz - Simon, Juhasz, Kadar, Korhut, Gera, Varga, Tozser, Dzsudzsak, Nikolic, Szalai
Rezerve: Kiraly, Fiola, Elek, Lovrencsics, Magyeri, Kalmar, Guyrcso, Varga, Kovacs, Stieber, Priskin, Korcsmar

300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”