România U20 - Cehia U20 2-0. România U20 câștigă duelul cu selecționata similară a Cehiei prin golurile lui Eduard Radaslavescu și Doru Andrei!

Echipa nationala Under 20 Andres Sfait Atanas Trica Costin Curelea eduard radaslavescu Nationala U21
Data publicarii: Joi 07 Septembrie 2023, 19:38
Data actualizarii: Joi 07 Septembrie 2023, 19:43

România U20 a învins Cehia U20 la debutul lui Costin Curelea pe banca micilor tricolori, rezultatul final fiind 2-0!

LIVE: România U20 - Cehia U20 2-0 (Radaslavescu 36, Doru Andrei 65)

UPDATE Min. 90+4: Arbitrul fluieră finalul meciului. România U20 învinge cu scorul de 2-0 selecționata U20 a Cehiei

UPDATE Min. 90: De la margine sunt arătate 4 minute de prelungire.

UPDATE Min. 75: Dublă schimbare în formația tricoloră. Bodișteanu de la Oțelul și Ionuț Cojocaru de la Farul intră pe teren!

UPDATE Min. 65: GOOOL! 2-0 pentru România U20! Doru Andrei înscrie spectaculos dintr-o lovitură liberă dinafara careului

UPDATE Min. 62: Lovitură periculoasă pentru Cehia din apropierea careului!

UPDATE Min. 61: Arbitrul aplanează conflictul dintre Petr Julius și Alexandru Musi, ambii văzând cartonașul galben.

UPDATE Min. 46: A început a doua repriză pe stadionul Eugen Popescu din Târgoviște

UPDATE Min. 45+1: Arbitrul fluieră finalul primei reprize!

UPDATE Min. 45: Vom avea un singur minut de prelungire pentru această primă repriză.

UPDATE Min. 35: GOOOL 1-0 pentru România! Radaslavescu înscrie din interiorul careului după un șut bâlbâit de portarul Hruby!

UPDATE Min. 26: Robert Popa prinde încă un șut pe spațiul porții.

UPDATE Min. 24: Pauză de hidratare pentru cele două formații.

UPDATE Min. 23: Radaslavescu trimite puțin peste poarta lui Hruby!

UPDATE Min. 22: România obține o lovitură liberă în aproprierea careului!

UPDATE Min. 19: Robert Popa are o paradă importantă la șutul periculos al vârfului cehilor!

UPDATE Min. 17: Szabolcsz Szilagy se prăbușește în careul advers, însă arbitrul nu dictează penalty!

UPDATE Min. 15: Tricolorii obțin primul corner al partidei.

UPDATE Min. 11: Robert Popa reușește a doua intervenție importantă  la un șut periculos al cehilor!

UPDATE Min. 9: Adres Șfaiț trimite un șut moale în brațele portarului ceh.

UPDATE Min.1: Meciul a început!

Echipele de start:

România U20: Robert Popa - Alexandru Șuteu, Ștefan Duțu, Sergiu Rimovecz, Tony Strata - Aurelian Ciuculete - Eduard Radaslavescu, Szabolcs Szilagyi - Adres Șfaiț, Atanas Trică, Alexandru Musi

Cehia U20: Hruby - Hodous, Kadlec, Kricfalusi, Kubr - Jambor, Sin - Sip, Sloncik, Julis - Vachouser

UPDATE FRF a dezvăluit numerele cu care vor evolua ”tricolorii” Under 20 în meciul de astăzi cu Cehia. ”Decarul” lui Costin Curelea este Eduard Radaslavescu, de la FCSB.

Știrea inițială

Reprezentativa Under 20 a României va disputa în luna septembrie două meciuri de pregătire, cu Cehia (astăzi, 7 septembrie, de la ora 17:45 – Târgoviște) și Portugalia (12 septembrie – Santarem), primele cu noul selecționer Costin Curelea.

Ambele partide fac parte din turneul U20 Elite League, competiție amicală la care naționala României participă pentru al treilea sezon consecutiv.

Meciul de astăzi se joacă pe stadionul ”Eugen Popescu” din Târgoviște.

Lotul României Under 20 pentru meciurile cu Cehia și Portugalia

PORTARI: Robert Popa (U Craiova 1948), Ștefan Lefter (Corvinul Hunedoara), David Dincă (CSM Slatina)

FUNDAȘI: Sergiu Pîrvulescu (Gloria Buzău), Tony Strata (Ajaccio FC / Franța), Gabriel Dănuleasă (Farul Constanța), Sergiu Rimovecz (CSM Reșița), Dorin Pop (Corvinul Hunedoara), Alexandru Șuteu (FC Unirea Dej), Robert Sălceanu (Gloria Buzău), Ștefan Duțu (CS Afumați)

MIJLOCAȘI: Aurelian Ciuciulete (FC Unirea Dej), Tudor Lucaci (CFR Cluj), Cristian Mihai (UTA Arad), Szabolcs Szilagyi (Vasas Budapesta / Ungaria), Eduard Radaslavescu (FCSB), Alin Boțogan (Chindia Târgoviște), Andres Sfaiț (US Salernitana / Italia), Alexandru Musi (ACS Petrolul 52), Doru Andrei (FC Voluntari), Ștefan Bodișteanu (Oțelul Galați)

ATACANȚI: Atanas Trică (Universitatea Craiova), Ionuț Cojocaru (ACS Petrolul 52)