VIDEO Gigi Becali s-a enervat când a fost întrebat despre naționala U21: ”Băi, suntem praf, da?!”

Gigi Becali Romania U21 Romania U21 - Spania U21 Nationala U21 Gigi Becali
Data publicarii: Joi 22 Iunie 2023, 14:32
Data actualizarii: Joi 22 Iunie 2023, 14:32

România U21 a debutat cu o înfrângere la Campionatul European de tineret, scor 0-3 cu reprezentativa similară a Spaniei, pe stadionul din Ghencea.

Ibericii au dominat categoric partida, chiar dacă au deschis scorul abia în minutul 55 prin Alex Baena (Villarreal). Miranda (Betis Sevilla) a dus scorul la 2-0 în minutul 62, iar Sergio Gomez (Manchester City) a fost cel care a închis tabela în prelungirile partidei.

Gigi Becali s-a enervat: ”Băi, suntem praf, da?”

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, s-a enervat când a fost întrebat despre rezultatul naționalei de tineret.

„Băi, suntem praf, da?! Peste tot mâncăm bătăi, bătăi. Nu mai știu ce să cred. Ori au vreo substanță, un secret, nu mai înțeleg!”, a spus Gigi Becali.

Octavian Popescu și Alexandru Pantea au fost jucătorii de la FCSB care au evoluat pentru naționala U21 în eșecul cu Spania. De asemenea, pe bancă au mai fost David Miculescu și Ștefan Târnovanu.

VIDEO - Interviu Gigi Becali (22/06/2023)

Reacția lui Emil Săndoi, după eșecul usturător cu Spania U21: „Din acest motiv sunt îngrijorat”

După meci, Emil Săndoi a precizat că e îngrijorat, pentru că echipa duce lipsă de personalitate și că micii „tricolori” nu au fost stăpâni pe ei în anumite situații de pe stadionul din Ghencea.

„Da bineînțeles că ne doream mai mult. Sunt puțin îngrijorat. Parcă am dus lipsă de personalitate. Și primele două goluri pe care le-am primit... Am avut mingea în posesie. Ne-am speriat nejustificat în anumite faze.

Nu am avut un control în anumite momente ale jocului. D-asta sunt îngrijorat. E adevărat, Spania e o superechipă. Au demonstrat-o și astăzi în teren”, a spus Emil Săndoi după meci, la Televiziunea Română.