Steaua pierde doua puncte in ultimul minut de prelungiri, la Galati! Rapidul 2-0 Pandurii! Vezi etapa din Liga 1:

Meciurile etapei
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2013, 18:28
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2013, 23:38

Vineri
U Cluj 1-0 Concordia Chiajna! Final nebun la Cluj: Concordia a ratat un penalty in min 90! Poarta era aparata de un jucator de Camp! Ilie Stan a innebunit pe margine!

Sambata
Gaz Metan 0-0 Brasov! Trei ocazii URIASE ratate de acelasi jucator, in decurs de 7 minute. Vali Negru a luat ROSU DIRECT
Rapid 2-0 Pandurii! Rapidistii spera la Europa si un nou patron! Coman inscrie primul sau gol, in prelungiri!

Duminica
Ceahlaul 1-0 Severin! Moldovenii inving prin golul inscris de Marc! Florin Costea a ratat un PENALTY! Vezi toate fazele meciului:
Petrolul 1-1 CFR Cluj! Petrolul rateaza sansa podiumului, clujenii se indeparteaza de Europa! Felgueiras a fost OMUL MECIULUI! Vezi toate fazele:
Dinamo 1-0 Astra! Dinamovistii au invadat National Arena si continua sa viseze la Europa! Alexe a decis meciul cu un gol MAGIC!

Luni
CSMS Iasi 2-1 Bistrita! Meci nebun la Iasi! Moldovenii au avut doi eliminati, insa au rezistat EROIC! Onofras a inscris la prima atingere de balon!
Vaslui 3-2 Viitorul! Meci NEBUN la Vaslui! Celeban si Antal intorc rezultatul si ii inving pe pustii lui Hagi! Vezi toate fazele meciului:
Otelul 1-1 Steaua | Titlul mai are de asteptat! Steaua a fost egalata in minutul 94! Reghe a trimis doua maini moarte in teren: Georgievski si Tanase!