Zlatan si Mourinho strica prietenia! Suedezul s-a suparat dupa eliminarea usoara din meciul cu Chelsea: "Jose are o echipa de bebelusi"

Zlatan Ibrahimovic Chelsea Jose Mourinho PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 12 Martie 2015, 08:01
Data actualizarii: Joi 12 Martie 2015, 08:19

Chelsea 2-2 PSG | Francezii s-au calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa un retur nebun pe Stamford Bridge. PSG a jucat din minutul 30 cu un om mai putin, dupa eliminarea lui Zlatan Ibrahimovic, si a obtinut calificarea in minutul 115.

Retur de foc pe Stamford Bridge, in dubla dintre Chelsea si PSG. Cele doua echipe au plecat de la scorul de 1-1, iar partida disputata pe teren englez a fost una cu adevarat nebuna.

PSG a jucat cu un om mai putin dupa o eliminare usoara a lui Zlatan Ibrahimovic in minutul 31, dar a reusit sa ajunga in prelungiri gratie mobilizarii extraordinare a jucatorilor lui Blanc.

PSG s-a calificat in prelungiri, dupa ce Thiago Silva a inscris pentru 2-2, la 10 minute dupa ce tot el facuse un penalty din care Eden Hazard marcase.

Finalul l-a facut pe Ibrahimovic sa stea cu sufletul la gura. Suedezul a privit de la vestiare partida, iar la final le-a multumit colegilor sai. Acesta nu a ratat insa ocazia de a-l taxa pe arbitru, dar si pe jucatorii lui Chelsea, despre care a spus ca sunt niste bebelusi.

"Cand am vazut ca-mi da rosu, m-am gandit ca baiatul ala nu are nicio treaba cu arbitrajul sau ca nu a vazut bine faza. Cel mai rau lucru a fost ca, atunci cand mi-a aratat rosu, am simtit ca am in jurul meu 11 bebelusi. Toti jucatorii lui Chelsea se stransesera acolo.

Nu stiu daca Oscar a incercat sa-l pacaleasca pe arbitru, nici nu stiu daca l-am lovit. Si nici nu cred ca mai conteaza. Important e ca ne-am calificat si ii felicit pe colegii mei", a spus Zlatan Ibrahimovic.

Suedezul a mai declarat ca a trait finalul la intensitate maxima: "A fost un meci fantastic, iar tensiunea a crescut si mai mult dupa eliminare. In prelungiri a fost incredibil, iar baietii merita toate felicitarile. Au jucat cu inima. Toata echipa a aratat calitate si daruire", a mai spus Ibra.