Presa din Italia: "CFR a tinut Roma cu sufletul la gura!"

CFR Cluj AS Roma Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 07:14
Data actualizarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 07:29

Ziaristii de la Gazzetta dello Sport noteaza ca echipa lui Sorin Cartu a facut un meci bun si le-a dat emotii mari jucatorilor lui AS Roma in meciul de pe Olimpico.

"Traore l-a transformat in copac pe Burdisso", a scris Gazzetta dello Sport dupa prima repriza a meciului dintre AS Roma si CFR Cluj. Italienii au notat ca ardelenii i-au tinut pe toti de pe Olimpico cu sufletul la gura pana in minutul 93. "Roma trebuie sa-i multumeasca sortii", spun italienii, care au notat dupa meci ca Roma a suferit foarte mult in fata campioanei Romaniei si ca victoria se datoreaza lui Mexes si Borriello.

AS Roma a castigat cu 2-1 partida cu CFR Cluj disputata pe stadionul Olimpico in etapa a doua a Ligii Campionilor, golul romanilor fiind reusit de Rada.