VIDEO Razbunarea lui Mourinho: Inter 2-1 Chelsea!

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2010, 23:30
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2010, 23:59

Mourinho s-a razbunat pe Chelsea. Inter a invins cu 2-1 trupa lui Ancelotti si are prima sansa la calificarea in sferturi.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Mourinho este fericit. A reusit sa isi pastreze seria impresionanta de 8 ani fara infrangere pe teren propriu, iar Inter a batut cu 2-1 pe Chelsea in optimile Ligii. Milito a deschis scorul in minutul 3, dupa o nesincronizare in apararea lui Chelsea. Kalou a egalat in repriza a doua dupa un sut de la 25 de metri. Cambiasso a reusit sa inscrie in minutul 55 iar Inter a castigat cu 2-1 in fata celor de la Chelsea. Returul va avea loc pe 16 martie pe Stamford Bridge.

LIVE TEXT:
FINAL! Inter se impune pe San Siro!
Min 81: Ivanovic centreaza periculos in careul lui Inter insa Julio Cesar respinge. Faza continua. Zanetti respinge din fata lui Ivanovic.
Min 68:
Mourinho face a doua schimbare. Eto'o paraseste terenul iar Pandev ii ia locul

Min 61: Cech s-a accidentat la glezna si a cerut schimbarea.
Min 55: GOL Inter! Cambiasso o aduce pe Inter in avantaj un sut de la marginea careului!

Min 51: GOL Chelsea! Kalou inscrie cu un sut de la 25 de metri!

Min 46: A inceput a doua repriza. Nicio schimbare la pauza
Min 44: Inter forteaza golul doi. Sneijder suteaza peste poarta
Min 34:
Chelsea sufera. Eto'o rateaza preluarea dintr-o pozitie periculoasa pentru poarta lui Cech.

Min 21: Inter este in atac. Milito vede cartonasul galben dupa o simulare in careu.
Min 12:
Chelsea are lovitura libera de la peste 20 de metri. Drogba suteaza puternic insa nu reuseste sa il invinga pe Julio Cesar.
Min 3:
Milito inscrie cu un sut din careu care l-a lasat spectator pe Cech
Min 2:
Lucio intra tare la Drogba iar arbitrul fluiera fault. Chelsea incepe in atac.

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Stankovic, Lucio, Thiago Motta, Eto'o, Sneijder, Maricon, Cambiasso, Milito, Samuel

Chelsea: Cech, Ivanovic, Carvalho, Lampard, Drogba, Obi Mikel, Ballack, Malouda, Kalou, Terry, Anelka

INFOMECI:
E razboi in toata regula intre Ancelotti si Mourinho inainte de meciul Inter - Chelsea din Liga.
Plecat de la AC Milan, rivala de moarte a lui Inter, Ancelotti e sigur ca toata Italia va fi alaturi de el si nu alaturi de Mourinho in meciul de diseara.

Mourinho a dat o interpretare proprie acestor cuvinte:

"Daca Ancelotti a zis ca toata Italia va fi impotriva mea, atunci el stie ceva... sau poate cineva i-a spus asta... sau poate face parte dintr-un CLAN", a declarat The Special One.

Tot Mourinho l-a atacat pe Ancelotti si privind tactica lui Chelsea din acest moment, sugerand ca Italianul copiaza stilul lui Chelsea din 2004, cand Mourinho era pe banca tehnica a englezilor:

"Am vazut cum joaca Chelsea... 4-4-2 sau 4-3-3, adica asa cum o faceam eu cand eram acolo in 2004", a mai spus portughezul.