Data publicarii: Marti 14 Aprilie 2009, 15:27
Data actualizarii: Marti 14 Aprilie 2009, 18:14

Liverpool vrea sa reinvie spiritul de la Istanbul unde a castigat finala Champions League si sa mai produca o minune cu Chelsea azi in direct la Pro Tv si www.protv.ro de la 21.45!

Benitez crede in minuni si le cere baietilor sai sa-si aminteasca de finala cu AC Milan cand au fost condusi cu 3-0 la pauza si au revenit!

"Cand primesti goluri repede e clar ca devii nervos! Daca marcam o sa punem presiune pe Chelsea! Daca marcam un gol devreme ne va ajuta foarte mult sa jucam cu mai multa incredere.Trebuie sa fim atenti si sa nu mai facem greseli. Nu avem nimic de pierdut si orice se poate intampla!", spune spaniolul Rafa Benitez!

Dupa 3-1 in tur Liverpool are nevoie de un miracol ca sa bata pe Stamford Bridge si sa se califice in semifinale, dar in Champions League miracolele se intampla!

Cele mai tari reveniri din Liga Campionilor!

VIDEO:  Sferturi 2006-07  Man Utd 7 AS Roma 1 :  Dupa  o infrangere cu 2-1 in tur, Manchester a distrus arunci Roma  pe Old Trafford cu golurile lui Carrick (2), Ronaldo (2), Smith, Rooney si Evra.

VIDEO: Chelsea 4 Barcelona 2  - 2004 - 2005  Condusi cu 2-1 oamenii lui Mourinho au reusit in retur 3 goluri in 19 minute si au eliminat Barcelona chiar daca Ronaldinho a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri din Liga!

VIDEO: Sferturi 2003- 2004 Deportivo La Coruna 4 AC Milan 0 ! Italienii au batut  in tur cu 4-1, insa s-au trezit in iad in retur cand au pierdut cu 4-0 si au ratat calificarea!

CITESTE PE BLOG: Tineretul din ziua de azi: Macheda in nationala la 17 ani?