VIDEO | Imaginile HAOSULUI! Cum s-au vazut incidentele dinaintea meciului, din autocarul lui City

liverpool manchester united incident liverpool manchester city liverpool manchester city Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 05 Aprilie 2018, 13:41
Data actualizarii: Joi 05 Aprilie 2018, 13:46

Liverpool a castigat mansa tur a sferturilor de finala a UEFA Champions League cu Manchester City, scor 3-0. Echipa lui Klopp a rezolvat meciul in doar 20 de minute.

Inaintea partidei, autocarul lui City a fost atacat de huligani. Manel Estiarte, fost jucator de polo spaniol, in prezent component al staff-ului tehnic al lui Guardiola, a filmat din interiorul autocarului momentele de groaza.

A post shared by manel.estiarte (@manel.estiarte) on

UEFA a deschis o ancheta dupa ce autocarul echipei lui Guardiola a fost atacat de suporterii lui Liverpool. Potrivit DailyMail, oficialii UEFA au inceput sa inspecteze autocarul lui City imediat ce acesta a ajuns in parcarea stadionului.

Presa engleza noteaza si ca politia britanica a demarat o ancheta pentru a-i identifica pe fanii care au aruncat cu diferite obiecte in autocarul lui City. Doi politisti au fost raniti in urma acestor incidente.