Vezi seria nebună de penaltyuri din finala Champions League! - partea I

Data publicarii: Joi 22 Mai 2008, 17:16
Data actualizarii: Joi 22 Mai 2008, 17:35
Manchester a câştigat Champions League la penaltyuri, scor 6-5, după o finală dramatică împotriva lui Chelsea, disputată la Moscova.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 26, iar Lampard a egalat pentru Chelsea în ultimul minut din prima repriză. Scorul înregistrat la pauză, 1-1, s-a păstrat până la expirarea timpului regulamentar, dar şi a celor două reprize de prelungiri.

La loviturile de la 11 metri, Cristiano Ronaldo a ratat, însă la fel a făcut ÅŸi Terry, care a avut ÅŸansa de a transforma penaltyul decisiv.

Van der Saar a apărat apoi penaltyul lui Anelka ÅŸi a trimis trofeul Champions League la Manchester.

Click pentru cele mai tari faze din finala Champions League, Manchester-Chelsea 6-5 (1-1):

Vezi seria nebună de penaltyuri din finala Champions League! - partea II

Vezi seria nebună de penaltyuri din finala Champions League! - partea III

Drogba este eliminat în minutul 116 al finalei Champions League!

Terry respinge incredibil ÅŸutul lui Giggs!

Åžutul lui Drogba loveÅŸte bara!

Lampard egalează în ultimul minut al primei reprize!

Fază superbă Manchester, dar Cech apără senzaţional!

Rio Ferdinand, la un pas să înscrie în propria poartă!

Cristiano Ronaldo deschide scorul în finala Champions League!

ÃŽn conformitate cu reglementările UEFA, meciurile sau fazele din meciuri se pot viziona live pe site doar de către utilizatorii de pe teritoriul României. Utilizatorii din alte ţări, care vor să vadă meciurile sau rezumatele meciurilor din Champions League, trebuie să plătească preÅ£ul stabilit de UEFA pentru Å£ara respectivă.

Pentru utilizatorii din România, meciurile sunt gratuite!