Vesti proaste pentru Pantilimon: Hart a devenit OMUL NR. 1 in Anglia dupa meciul de aseara! MESAJUL lui Rooney pentru rivalul sau:

Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 04 Octombrie 2012, 07:40
Data actualizarii: Joi 04 Octombrie 2012, 07:22

Hart a reusit un meci incredibil si a devenit cel mai apreciat jucator in Anglia.

Acesta a reusit sa o salveze pe Manchester City de la infrangere in meciul de aseara cu Borussia Dortmund, incheiat 1-1.

Balotelli a egalat in minutul 90 din penalty, insa eroul meciului a fost Hart, care a avut mai multe interventii magnifice, doua dintre ele chiar in prelungiri.

"Fara Hart am fi pierdut cu siguranta", a spus Mancini la conferinta de presa de dupa meci. Nu doar el l-a laudat ci si rivalii din campionat.

Rooney a fost extrem de entuziast dupa meci, scriind pe twitter: "Trebuie sa recunosc, Joe Hart a fost incredibil. Pentru mine e cel mai bun din lume", a scris atacantul lui Man United.