VERDICT final la Real Madrid! Are 90 de minute sa nu fie dat afara: care e cea mai mare pierdere pentru galactici!

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 22 Aprilie 2015, 17:14
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2015, 17:38

Soarta lui Carlo Ancelotti pe banca lui Real Madrid depinde de meciul cu Atletico Madrid, din sferturile Ligii.

Fara Bale, Modric si Benzema (accidentati), plus Marcelo (suspendat), Ronaldo va duce greul in atac pentru Real. In tur a fost 0-0 pe Calderon, astfel ca pentru calificare, galacticii trebuie sa dea macar un gol pe teren propriu, in returul din sferturile Ligii, fara sa primeasca vreunul.

Goal.com anunta in exclusivitate ca italianul va parasi echipa la vara daca nu o va califica in semifinalele Ligii, in fata lui Atletico Madrid.

Anul trecut, Ancelotti a cucerit 4 trofee cu Real - Cupa Spaniei, Champions League, Supercupa Europei si CM al Cluburilor. In 2015, Real a cazut pe locul doi in clasament, mai ales din cauza infrangerii din El Clasico, iar in Liga intalneste Atletico pentru un loc in semifinale.

Perez a dat asigurari ca nu-l va da afara pe 'Don Carlo' chiar daca pierde cu Barcelona, insa din vara a refuzat sa comenteze ce se va intampla cu italianul. Intre timp, Real a cedat in El Clasico, iar acum are 90 de minute sa treaca de Ateltico pentru un loc in semifinalele Ligii.