VIDEO Toni Kroos a reacționat după ce fanii i-au cerut să rămână la Real Madrid

Toni Kroos Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Duminica 02 Iunie 2024, 22:30
Data actualizarii: Duminica 02 Iunie 2024, 22:43

Real Madrid a învins, sâmbătă seară, pe stadionul Wembley, cu scorul de 2-0, pe Borussia Dortmund, în finala Champions League, şi a câştigat pentru a 15-a oară principalul trofeu continental intercluburi.

Galacticii au reuşit să deschidă scorul în minutul 74, când Toni Kroos a executat un corner, iar Dani Carvajal a înscris cu o lovitură de cap.

În minutul 83, Maatsen a greşit flagrant, trimiţând o pasă greşită, la adversar, a urmat o prelungire până la Vinicius Jr. care a stabilit scorul final.

Ultimul meci pentru Toni Kroos la Real Madrid

Finala Champions League a fost ultima partidă pe care neamțul a jucat-o pentru galactici, anunțând că se retrage din fotbal după participarea la EURO 2024.

După succesul de la Londra, campioana Europei a organizat o petrecere în centrul orașului Madrid, iar fanii prezenți la eveniment l-au rugat pe Toni Kroos să nu se retragă.

"Acum trei săptămâni v-am promis că o să ne întoarcem aici. Vă mulțumesc foarte mult pentru acești ani de neuitat. Nu mai am cuvinte!", le-a mărturisit mijlocașul.