"Toata lumea il critica pe Szukala, dar Tatarusanu a gresit si el!" Un fotbalist URIAS il ajuta pe fundasul Stelei! Ce spune Gica Popescu despre infrangerea Stelei:

Steaua Liga Campionilor Schalke 04 Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2013, 21:24
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2013, 21:25

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Steaua a pierdut la scor de neprezentare meciul de la Gelsenkirchen, disputat impotriva nemtilor de la Schalke 04, in prima etapa a grupelor Ligii Campionilor, dupa ce a reusit sa ii anihileze timp de 65 de minute pe Boateng si Szalai.

Problemele Stelei au inceput dupa golul marcat de japonezul Uchida, dupa o faza care nu anunta nimic si la care Szukala si Tatarusanu au gafat inexplicabil.

Desi toata lumea a dat vina pe fundasul polonez, Gica Popescu, fostul mare fotbalist al Romaniei, spune ca vina este impartita.

"Personal, am fost foarte multumit de felul in care a aratat Steaua in primele 65 de minute ale meciului cu Schalke. nu am mai vazut de mult timp o formatie romaneasca sa faca un astfel de pressing si la un meci in deplasare. De invins nu mi-a lasat insa nicio clipa senzatia ca ar putea invinge.

Cat despre primul gol, vina as imparti-o intre Tatarusanu si Szukala. Portarul trebuia sa urmareasca balonul pe toata traiectoria lui.

Este prematur sa vorbim despre sanse, lucru care reiese si din rezultatul lui Basel la Chelsea, pe care nu-l anticipa nimeni. Steaua trebuie sa aiba mai mult curaj", a spus fostul capitan al nationalei, Gica Popescu.

De aceeasi parere este si Anghel Iordanescu, insa acesta spune ca balanta inclina catre Szukala.

"Si eu cred ca vina este impartita, dar Szukala trebuia sa loveasca mingea cu capul. Nu a facut-o si a iesit o fenta de toata frumusetea pentru Tatarusanu", a spus acesta.