Timpul trece, Mircea Lucescu ramane acelasi! "Minerii" au facut REVOLUTIE la primul meci in Liga Campionilor! Real Sociedad 0-2 Sahtior

Marti 17 Septembrie 2013, 23:44

VEZI TOATE REZULTATELE DIN CHAMPIONS LEAGUE

Aboneaza-te la canalul nostru de YouTube si vezi cele mai tari clipuri video

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Mircea Lucescu, cel mai batran antrenor din aceasta editie de Champions Laegue este in culmea fericirii. Sahtior Donetk a pornit cu dreptul in grupele Ligii, dupa ce a inceput cu stangul in campionat!

Chiar in ultima etapa, Sahtior a fost invinsa iar Mircea Lucescu a fost un car de nervi la finalul meciului.

Sahtiorul a reusit sa inscrie doua goluri in poarta celor de la Real Sociedad. Sahtior a dominat a doua repriza si a inscris primul gol in minutul 65 prin Teixeira. Acelasi Teixeira a reusit sa inscrie un eurogol si a inchis tabela la scorul de 2-0 in minutul 87.

Sahtior a avut sansa sa inscrie si al treilea gol in ultimul minut de prelungiri, insa Luiz Adriano a sutat pe langa poarta.

In celalat meci al Grupei A, United a reusit sa bata cu 4-2 pe Bayer Leverkusen.

Real Sociedad: Bravo, Gonzalez, Estrada, De la Bella, Markel Bergara, Inigo Martinez, Xabi Prieto, Pardo, Griezmann, Seferovic, Vela

Sahtior: Pyatov, Kucher, Shevchuk, Rakitskiy, Hubschman, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Taison