Timpul trece, Mircea Lucescu ramane acelasi! "Minerii" au facut REVOLUTIE la primul meci in Liga Campionilor! Real Sociedad 0-2 Sahtior

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 17 Septembrie 2013, 23:44
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2013, 00:09

VEZI TOATE REZULTATELE DIN CHAMPIONS LEAGUE

Mircea Lucescu, cel mai batran antrenor din aceasta editie de Champions Laegue este in culmea fericirii. Sahtior Donetk a pornit cu dreptul in grupele Ligii, dupa ce a inceput cu stangul in campionat!

Chiar in ultima etapa, Sahtior a fost invinsa iar Mircea Lucescu a fost un car de nervi la finalul meciului.

Sahtiorul a reusit sa inscrie doua goluri in poarta celor de la Real Sociedad. Sahtior a dominat a doua repriza si a inscris primul gol in minutul 65 prin Teixeira. Acelasi Teixeira a reusit sa inscrie un eurogol si a inchis tabela la scorul de 2-0 in minutul 87.

Sahtior a avut sansa sa inscrie si al treilea gol in ultimul minut de prelungiri, insa Luiz Adriano a sutat pe langa poarta.

In celalat meci al Grupei A, United a reusit sa bata cu 4-2 pe Bayer Leverkusen.

Real Sociedad: Bravo, Gonzalez, Estrada, De la Bella, Markel Bergara, Inigo Martinez, Xabi Prieto, Pardo, Griezmann, Seferovic, Vela

Sahtior: Pyatov, Kucher, Shevchuk, Rakitskiy, Hubschman, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Taison