THIS IS MADRID! Momente emotionante pe Bernabeu: stadionul a fost PLIN la finala Ligii! Fanii au erupt in min. 93! VIDEO

Real Madrid Atletico Madrid Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Luni 26 Mai 2014, 16:31
Data actualizarii: Luni 26 Mai 2014, 16:34

Real Madrid s-a gandit la fanii sai si le-a pregatit o mare surpriza la finala Ligii.

Chiar daca meciul s-a jucat departe, in alta tara, fanii lui Real au avut parte de o experienta unica.

GIGANT

Suporterii au primit invitatia de a lua parte la meci chiar pe terenul lor - pe Bernabeu! O solutie ideala pentru cei care nu au prins bilet pentru meciul de la Lisabona sau pentru cei care nu au avut bani pentru a pleca sa vada intalnirea cu Atletico de pe Da Luz.

Sefii lui Real au instalat un televizor imens, format din patru ecrane uriase, chiar in centrul terenului. Au aprins nocturna si i-au invitat pe fani sa vizioneze partida.

Ei au platit bilet si au tremurat pana in finalul celor 93 de minute, pana la golul egalarii inscris de Sergios Ramos in chiar ultimul minut aditional.

BUCURIA FANILOR IN ACEL MINUT 93, AL EGALARII

Pana la urma, Real Madrid a castigat Champions League dupa finala cu Atletico, scor 4-1. Este a zecea Cupa a clubului din Madrid, un record in materie de Ligi.