TEATRUL VISELOR IMPLINITE: MANCHESTER 1-0 BARCA

Data publicarii: Marti 29 Aprilie 2008, 09:17
Data actualizarii: Marti 29 Aprilie 2008, 09:17
MANCHESTER UNITED

Teatrul Viselor implinite. Manchester United s-a calificat in finala Champions League, dupa un meci nebun pe Old Trafford. Extraterestrii lui Rijkaard nu au reusit sa inscrie niciun gol in dubla cu Manchester United din semifinale, iar Messi, Deco, Henry si compania vor vedea de acasa finala de pe 21 mai de la Moscova.
Barcelona a avut prima mare ocazie de gol in minutul 11, insa sutul francezului Abidal, a trecut cu putin pe deasupra portii aparate de Van der Sar. In minutul 14, sutul lui Paul Scholes l-a lasat spectator pe Valdes. 1-0 si tribunele de pe Old Trafford erau in delir.Dupa pauza, nici Henry, dar nici pustiul minune- Bojan Krkic nu au aratat prea mult. Candidat la balonul de aur, argentinianul Lionel Messi nu a reusit sa gaseasca drumul spre gol, ratand din pozitia sa preferata, in minutul 56 . Nani a mai avut o mare ocazie de gol in minutul 60, dupa o combinatie cu Cristiano Ronaldo pornita de la jumatatea terenului si finalizata cu un pe deasupra portii. Bacelona merge acasa fara nimic si pune punct oricarei sperante de a mai castiga ceva in acest sezon, ratant pe rand campionatul si Cupa Spaniei. Elevii lui Sir Alex Ferguson vor intalni in finala de pe 21 mai, castigatoarea dintre Chelsea si Liverpool.