VIDEO Salvatorul de serviciu! Cristiano Ronaldo a marcat din nou golul decisiv pentru Manchester United

Cristiano Ronaldo Atalanta Manchester United Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 20 Octombrie 2021, 23:50
Data actualizarii: Miercuri 20 Octombrie 2021, 23:57

Ronaldo a înscris golul câștigător în Manchester United - Atalanta, 3-2.

Manchester United a primit vizita Atalantei în al treilea meci din grupele Champions League. „Diavolii roșii” au început timid meciul, iar după 45 de minute, italienii conduceau cu 2-0, grație golurilor lui Pasalic și Demiral.

Însă, Solksjaer și-a mobilizat elevii la pauză, iar în minutul 75, United reușea să revină prin reușitele lui Rashford și Maguire. Englezii aveau să treacă în avantaj pe tabela de marcaj în minutul 81, când Cristiano Ronaldo a fructificat centrarea lui Luke Shaw și a înscris cu o lovitură de cap, obținând cele trei puncte pentru echipa sa.

A fost golul cu numărul 137 pentru starul portughez în Champions League, care este cel mai bun marcator din istoria competiției, și a treia din acest sezon, Ronaldo izbutind să marcheze cu toate adversale pe care le-a întâlnit în Grupa F, Young Boys Berna, Villarreal și Atalanta.