FOTO ȘI VIDEO S-au încins spiritele pe Giuseppe Meazza! Motivul incredibil pentru care jucătorii lui Inter și Porto s-au luat la bătaie

Inter Milano Champions League FC Porto Optimi Champions League San Siro Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 22:56
Data actualizarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 23:11

Inter Milano și FC Porto au jucat manșa tur din optimile Champions League, pe Giuseppe Meazza.

În prima repriză, cele două formații au avut ocazii importante, însă acestea nu fost fructificate, astfel că la pauză scorul a fost egal, 0-0.

Spre finalul părții, spiritele s-au încins pe Giuseppe Meazza, în urma unei faze fixe. Unul dintre jucătorii de la FC Porto a repus mingea de la marginea terenului mai aproape decât trebuia, moment în care cei din staff-ul lui Inter au reacționat imediat.

Au urmat câteva momente tensionate, în timpul cărora jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit, fiind nevoie de intervenția arbitrului pentru a liniști spiritele.