Tottenham-Leipzig 0-1 / Atalanta-Valencia 4-1 | Atalanta face un meci de vis si e aproape de o calificare ISTORICA in sferturi! Mourinho pierde un nou meci, insa totul se va decide in Germania

uefa champions league Atletico Madrid Borussia Dortmund Liverpool Paris Saint Germain Liga Campionilor

00:04 20 Feb
Werner e o masina de dat goluri! Neamtul are 26 de reusite in 32 de meciuri in acest sezon pentru Leipzig.
23:29 19 Feb

Min. 66: GOOOOOOL VALENCIA! Intrat pe teren de doar 2 minute, Cheryshev inscrie si reduce din difereta de pe tabela.
23:28 19 Feb
ATALANTA - VALENCIA 4-0

Min. 63: GOOOOOOL ATALANTA! Ce meci! Hateboer reuseste dubla dupa un contraatac executat perfect de italieni. Este 4-0!

23:23 19 Feb
ATALANTA - VALENCIA 3-0

Min. 57: GOOOOOOL ATALANTA! Freuler marcheza superb de la marginea careului si duce scorul la 3-0!
23:16 19 Feb

Min. 58: GOOOOOOL LEIPZIG! Werner deschide scorul din penalty, dupa un fault criminal facut Davies!

22:58 19 Feb
ATALANTA - VALENCIA 2-0

TOTTENHAM - LEIPZIG 0-0
22:46 19 Feb

Min. 42: GOOOOOOOL ATALANTA! Ilicic inscrie superb de la marginea careului si dubleaza avantajul gazdelor!

22:39 19 Feb

Tottenham este decimata de accidentari si lucrul asta se vede! Nemtii domina partida copios, iar dupa prima jumatate de ora au 66% posesie si 6 suturi pe spatiul portii. Scorul se mentine inca egal.
22:37 19 Feb
ATALANTA - VALENCIA 1-0

Italienii au 9 goluri in Europa anul acesta, inscrise de 8 jucatori diferiti. Ce echipa!
22:20 19 Feb

Min. 16: GOOOOOOOL ATALANTA! Hateboer deschide scorul dupa o pasa perfecta a lui Gomez si declanseaza nebunia in tribune!
21:44 19 Feb

Totul e pregatit. Inca 15 minute pana la startul partidelor.

21:31 19 Feb

Jucatorii lui Leipzig sunt si ei gata de confruntare.

21:21 19 Feb
Jucatorii lui Tottenham au ajuns la stadion imbracati "la 4 ace"

????? HERE WE GO!

Unsere Startelf für das Achtelfinale in der @ChampionsLeague!#SPURSRBL #UCL pic.twitter.com/skG19z5XRm

20:55 19 Feb
Partida dintre Tottenham si Leipzig va fi arbitrata de turcul Cuneyt Cakir.

Confruntarea dintre Atalanta si Valencia va fi abritrata de englezul Michael Oliver.
16:03 19 Feb
Cum se pregatesc portarii lui Tottenham pentru meciul cu Leipzig:

16:01 19 Feb
Leipzig a inscris 76 de goluri in toate competitiile in acest sezon! Cum se va descurca Tottenham in aceasta seara?

08:53 19 Feb
23:41 18 Feb
DORTMUND - PSG 2-1

Min. 77: GOOOOOOL Dortmund! CE NEBUNIE! Haaand trimite un trasor in vinclu si reuseste dubla!
23:35 18 Feb

DORTMUND - PSG 1-1

Min. 76: GOOOOOOL PSG! Bucuria nemtilor dureaza doar 7 minute. Mbappe dribleaza superb si il serveste perfect pe Neymar care pune latul si inscrie.

23:31 18 Feb
DORTMUND - PSG 1-0

Min. 69: GOOOOOOL Dortmund! Haaland marcheaza pentru Dortmund si in Champions League! Norvegianul are 10 goluri in 7 meciuri pentru nemti.

23:10 18 Feb
ATLETICO MADRID - LIVERPOOL 1-0

Schimbari la pauza in ambele formatii:

Iese Mane, care avea cartonas galben, si intra Origi.
Pentru madrileni intra Llorente in locul lui Lemar.
22:51 18 Feb
PAUZA

DORTMUND - PSG 0-0

Haaland a trecut pe langa gol in prima repriza, insa scorul este 0-0 dupa primele 45 de minute.

Atletico Madrid marcheaza rapid si imediat dupa se retrage in propria jumatate: Liverpool domina la capitolul posesie, insa nu reuseste sa aiba situatii clare de gol.

22:07 18 Feb

Min. 4: GOOOOOOOL Atletico Madrid! Saul deschide scorul dupa ce apararea lui Liverpool a respins gresit un corner!
21:45 18 Feb
Totul este pregatit pe cele doua stadioane din aceasta seara.
21:30 18 Feb
DORTMUND - PSG

Declaratii inainte de meci.

Thomas Tuchel, actualul antrenor al lui PSG a fost la carma lui Dortmund in sezonul 2015-2016.

"In primul meu meci acasa (n.r.: in perioada Dortmund) nu am putut sa dau indicatii in primele 15 minute. Era o energie imensa acolo. A fost foarte greu pentru mine sa ma concentrez. Fanii lui Dortmund pot crea o atmosfera dificila pentru orice echipa si este imposibil sa fii gata doar explicand totul pe o foaie", a spus francezul.

21:27 18 Feb
ATLETICO MADRID - LIVERPOOL

Alexander- Arnold: "Doar pentru ca am fost in doua finale nu inseamna ca vom repeta performanta si anul acesta. Este o faza eliminatorie, iar in fotbal se poate intampla orice. Intelegem insa despre ce este vorba si daca nu vom fi la capacitate maxima, vom fi pedepsiti".

20:46 18 Feb
Noutati aduse de cei de la UEFA! Incepand cu faza optimilor, in fiecare meci va fi oferit titlul pentru "Omul Meciului" de catre o comisie formata din legende ale fotbalului mondial. Printre criteriile luate in calcul se numara: rolul in momentele decisive, maturitatea tactica, creativitatea, inspiratia, abilitati individuale dar si fair-play-ul.

Pentru aceasta faza a competitiei Cosmin Contra, Phil Neville, Willi Ruttensteiner, Packie Bonner, Aitor Karanka, Robbie Keane si Roberto Martinez sunt observatorii desemnati de UEFA pentru a stabili Omul Meciului.
19:54 18 Feb
Fanii lui Liverpool au luat cu asalt Madridul si sunt gata de marele meci de diseara! Se anunta o atmosfera de zile mari.
13:16 18 Feb
UEFA a prezentat mingea oficiala a finalei Champions League din acest an. Ultimul act se va juca la Istanbul, pe Stadionul Olimpic Ataturk si mingea va avea un design inedit, cu o poveste speciala in spate.
Harta orasului Istanbul este desenata manual in nuante de mov pe minge si scoate in evidenta cultura din capitala Turciei.

09:50 18 Feb

09:49 18 Feb
09:48 18 Feb

Asteptarea a luat sfarsit, Champions League revine astazi! Este vestea pe care o asteptau toti iubitorii fotbalului!
Cea mai importanta competitie la nivel de cluburi ia startul cu doua dueluri de foc! Liverpool si Jurgen Klopp incearca sa isi apere trofeul castigat anul trecut si prima oprire este la Madrid! "Cormoranii" o vor infrunta pe Atletico a lui Diego Simeone in aceasta seara de la ora 22:00.
La aceeasi ora, un alt duel care anunta o ploaie de goluri se va disputa intre Borussia Dortmund si Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel revine pe Westfalenstadion pentru a-si infrunta fosta echipa.
Maine seara, de la 22:00, Atalanta debuteaza in Liga Campionilor in fata Valenciei, iar Tottenham primeste vizita lui Leipzig.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • S-a oprit CEASUL! Astazi revine CHAMPIONS LEAGUE si nebunia incepe cu doua meciuri de FOC: Atletico Madrid - Liverpool si Dortmund - PSG, ambele de la 22:00
300x250
Opoziția austriacă, despre Schengen: Poziția guvernului austriac faţă de extinderea Schengen este ruşinoasă