Regele, primit ca un HAGI pe stadion la Galata - Chelsea :) 50.000 de turci au innebunit cand l-au vazut in tribune!

Gica Hagi Galatasaray Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 27 Februarie 2014, 10:12
Data actualizarii: Joi 27 Februarie 2014, 10:29

►Bourceanu, scoate topoarele: TE VEZi cu Pirlo si Buffon! Trabzonspor - Juventus, joi 22:00, LIVE la Sport.ro si Voyo.ro!

Galatasaray pastreaza sanse reale de calificare in sferturile Ligii, dupa 1-1 cu Chelsea la Istanbul, dar asta n-a fost singura veste buna pentru cei peste 50.000 de turci care au umplut aseara tribunele stadionului Turk Telekom Arena.

Hagi a fost invitat special la meciul de gala cu Chelsea, iar suporterii au innebunit in tribune cand l-au vazut. Romanul a fost aplaudat in picioare fanaticii suporteri turci.

Echipa lui Mourinho a deschis scorul in minutul 9, prin Fernando Torres, iar Galata a egalat in minutul 64 prin Aurelien Chedjou.