Probabil cea mai jenanta simulare din cariera sa. Cum a vrut brazilianul Marcelo sa obtina rosu pentru un adversar: "Merita zmeura de aur"

marcelo Liga Campionilor Real Madrid Wolfsburg Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2016, 08:56
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2016, 09:11

Vezi si - Rezumatele VIDEO ale meciurilor din UEFA Champions League: seara nebuna la Wolfsburg si Paris

Real Madrid a pierdut cu 0-2 turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, pe terenul lui Vfl Wolfsburg. Echipa germana s-a impus pe Volkswagen Arena prin golurile marcate de Ricardo Rodriguez, din penalty, in minutul 18, si Max Arnold, in minutul 25.

In ciuda incercarii de a reveni pe tabela, Realul n-a reusit sa puncteze, astfel ca va avea o sarcina extrem de dificila la retur, pe Santiago Bernabeu.

Madrilenii n-au impresionat in fata unei echipe germane foarte motivate, care a dat dovada de spirit.

Cu exceptia fazei din minutul 2, cand Ronaldo a inscris, insa golul a fost anulat pentru un ofsaid, jucatorii Realului n-au avut multe realizari.

Au fost insa momente in care acestia s-au remarcat in mod negativ. Printre acestea se numara si incidentul din minutul 69 al partidei, atunci cand brazilianul Marcelo a fost protagonistul unei simulari jenante. Acesta a vrut sa obtina un cartonas rosu pentru Maximilian Arnold si nu a fost departe. Neamtul a luat galben pentru faza la care nu a facut nimic.

Gestul lui Marcelo a fost taxat repede pe retelele de socializare: "Merita cel putin o Zmeura de Aur".