VIDEO REZUMATE: Seara NEBUNA in Champions League! PSG 2-2 Manchester City! Wolfsburg 2-0 Real Madrid! Rezultat-SOC in Germania pentru Zidane si Ronaldo!

Real Madrid Manchester City Liga Campionilor
Live Blog

CHAMPIONS LEAGUE

Data publicarii: Miercuri 06 Aprilie 2016, 17:17
Data actualizarii: Miercuri 06 Aprilie 2016, 23:50

Real trebuie sa intoarca de la 0-2 in returul de martea viitoare ca sa mearga in semifinale! PSG si City continua la Manchester de la 2-2!

01:01 07 Apr

Rezumatul meciului Wolfsburg 2-0 Real Madrid

00:32 07 Apr

Rezumatul de la PSG 2-2 City

00:15 07 Apr

Joe Hart: "A fost un meci nebun. Sa marchezi doua goluri in deplasare e extraordinar, speram sa le facem sa conteze in retur!"

00:05 07 Apr

Cifrele meciului de la Wolfsburg:

23:54 06 Apr

Seara neagra pentru Cristiano Ronaldo la Wolfsburg. Real trebuie sa revina de la 0-2 pentru a forta calificarea in semifinale!

23:53 06 Apr

Jese: 'Pe Bernabeu, trebuie sa jucam pentru vietile noastre, pentru suporterii noastre si pentru noi'

23:42 06 Apr

S-au terminat meciurile! PSG - Manchester City 2-2, Real a pierdut cu 2-0 la Wolfsburg! Misiune extrema pentru Real saptamana viitoare, la Madrid!

23:34 06 Apr

Marcelo a incercat sa scoata maximum din faza asta. Si a reusit. Arnold a luat galben degeaba.

23:26 06 Apr
23:16 06 Apr

GOOOOL CITY! Greseala incredibila in apararea lui PSG, mingea a fost respinsa de Aurier in Thiago Silva, mingea a sarit la Fernandinho, care a facut 2-2 cu un sut din apropiere!

23:11 06 Apr

Dominarea lui PSG a fost clara in prima repriza:

23:09 06 Apr
23:07 06 Apr

Rabiot a marcat impotriva echipei pentru care a jucat la 13 ani! :) Inca una dintre povestile tari din fotbal se scrie in seara asta.

23:04 06 Apr

GOOOOOL PSG! 2-1! Rabiot! Hart a respins doar pana la el dupa o lovitura de cap a lui Cavani, iar francezul n-a avut nicio problema sa inscrie!

22:57 06 Apr

Fernando, omul cu gafa serii in Champions League. Sute de reactii pe net dupa ce i-a dat lui Ibrahimovic golul de 1-1!

22:52 06 Apr

Probleme pentru PSG in retur: Matuidi si Luiz rateaza returul de la Manchester.

22:51 06 Apr
22:50 06 Apr

Zlatan are 48 de goluri in Champions League, la egalitate cu Sevcenko!

22:49 06 Apr
22:36 06 Apr
22:29 06 Apr

GOOOOL PSG! GOOOL IBRAHIMOVIC! Dupa 3 minute, PSG egaleaza la o greseala uriasa a brazilianului Fernando! Mingea a venit perfect in picioarele lui Zlatan dupa ce Fernando a fost complet neatent la marginea propriului careu.

22:27 06 Apr

GOOOL CITY! GOOOL DE BRUYNE! Finalizare superba, din interiorul careului, pentru mijlocasul belgian! City are 1-0!

22:23 06 Apr

Real contesta penalty-ul acordat la faultul lui Casemiro asupra lui Schurrle!

22:22 06 Apr

Pana in minutul 35, PSG are 64% posesie cu City.

22:20 06 Apr
22:18 06 Apr

Joe Hart a aparat ultimele 3 penalty-uri acordate impotriva lui City in Champions League!

22:10 06 Apr

GOOOOOOL WOLFSBURG! 2-0 in fata lui Real Madrid! Maximilian Arnold marcheaza! Henrique a dat pasa de pe partea dreapta, Arnold a aparut excelent si a marcat din apropiere!

22:08 06 Apr
22:07 06 Apr

Rodriguez, din penalty, pentru 1-0! Wolfsbburg o conduce pe Real Madrid!

22:06 06 Apr
22:04 06 Apr
22:03 06 Apr

Penalty pentru PSG! Bate Zlatan...  APARA HART! David Luiz a obtinut penalty-ul dupa un fault al lui Sagna!

21:58 06 Apr
21:57 06 Apr

Bale cade in careul lui Wolfsburg, Real cere penalty, insa fara urmari.

21:52 06 Apr

Ronaldo marcheaza in minutul 2 pentru Real, arbitrii anuleaza golul pentru offside!

21:48 06 Apr

Luiz ia galben repede si va fi suspendat in returul de saptamana viitoare!

17:25 06 Apr

Dupa meciurile formidabile de aseara, astazi sunt programate si celelalte doua sferturi de finala in UEFA Champions League. Manchester City si Wolfsburg sunt pentru prima data in aceasta faza a competitiei si au in fata echipe care au ca obiectiv castigarea marelui trofeu.

PSG - City va pune fata in fata doi dintre cei mai buni atacanti ai fotbalului european, Ibrahimovici si Sergio Aguero.

Real Madrid vine dupa victoria din El Clasico si ii va avea in teren pe Cristiano Ronaldo, Bale si Benzema in deplasarea din Germania.

21:45 PSG - Manchester City // DolceSport 1
21:45 Wolfsburg - Real Madrid // DolceSport 2

Rezumatele sunt la Sport.ro, ora 23:50

Rezumatele meciurilor de marti sunt AICI

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Ursula von der Leyen avertizează: Putin îşi concentrează atacurile hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi