Prima reacție a lui Mbappe după ce PSG a fost umilită de Real Madrid în Champions League: „Am eșuat!”

kylian mbappe Paris Saint-Germain Real Madrid uefa champions league Liga Campionilor
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 10 Martie 2022, 21:25
Data actualizarii: Joi 10 Martie 2022, 21:26

Paris Saint-Germain a fost eliminată din optimile UEFA Champions League, de Real Madrid, după 3-2 la general.

Francezii aveau calificarea în mână după ce au câștigat meciul tur cu 1-0, iar la pauza partidei de pe Santiago Bernabeu au intrat cu un avantaj de 1-0, după ce Kylian Mbappe a deschis scorul, în minutul 39. Atacantul francez a mai marcat de două ori, însă ambele reușite au fost invalidate, pe motiv de ofsaid.

În minutul 61, Donnarumma a gafat decisiv, iar Benzema a profitat pentru a restabili egalitatea. Ulterior, același Benzema a mai punctat de două ori în intervalul a două minute, după mai multe erori în lanț făcute de jucătorii lui Mauricio Pochettino. Astfel, pentru PSG sezonul acesta este încă unul ratat, deși pare că și-a adjudecat deja titlul în Ligue 1, în contextul în care principalul obiectiv al fiecărui sezon este trofeul UEFA Champions League.

Mesajul lui Kylian Mbappe după înfrângerea suferită cu Real Madrid

Partida de pe Santiago Bernabeu ar fi putut fi ultima a lui Kylian Mbappe din Champions League, în tricoul lui Paris Saint-Germain. Presa internațională anunță că în vară ar putea pleca de pe Parc des Princes, după ce a refuzat numeroasele oferte primite din partea oficialilor lui PSG.

Kylian Mbappe, cel mai bun jucător al Parisului în meciul de pe Bernabeu, a avut un mesaj pentru urmăritorii său, după eliminarea rușinoasă suferită.

„Moment dificil. Champions League este un obiectiv important pentru noi, însă am eșuat. Sezonul nu s-a terminat și indiferent de ceea ce se întâmplă, vom rămâne uniți și deciși până la ultimul meci al sezonului. Mulțumim fanilor care ne sprijină și care au făcut deplasarea. ICI C’EST PARIS”, a scris Mbappe pe Instagram.