Dezastru istoric pentru Lucescu in Liga: Bayern 7-0 Sahtior | Final fabulos la Chelsea 2-2 PSG. Cu Zlatan eliminat din min 30, Thiago Silva a dat golul calificarii in min 114

Liga Campionilor Bayern Munchen Mircea Lucescu Pep Guardiola Sahtior Donetk Liga Campionilor
Live Blog

Liga Campionilor

Data publicarii: Miercuri 11 Martie 2015, 21:45
Data actualizarii: Joi 12 Martie 2015, 00:20

Vezi aici cele mai importante faze ale serii in Champions League.

00:17 12 Mar

FINAL! FINAL! PSG se califica in sferturile de finala ale Ligii, dupa ce a reusit sa duca meciul in prelungiri prin golul lui David Luiz in min 86, iar Thiago Silva a inscris in minutul 114, dupa ce Hazard marca din penalty in minutul 95! Pana in acest moment, PSG, Bayern, Real Madrid si Porto s-au calificat in sferturile Ligii. Tot in aceasta seara, Lucescu a fost umilit de Bayern cu 7-0.

00:08 12 Mar

Min 114. GOOOOOOL PSG GOOOOOOOOOOL! THIAGO SILVA! A reluat senzational cu capul de la 10 metri, peste Courtois! PSG se califica la acest scor, desi a jucat cu un om in minus, dupa ce Zlatan a fost eliminat. Culmea, Thiago Silva a fost si omul care a produs penaltyul din care Hazard a marcat.

23:59 11 Mar

Min 106. A inceput repriza secunda de prelungiri

23:57 11 Mar

Min 105. Se termina prima repriza de prelungiri

23:47 11 Mar

Min 95: Penalty pentru Chelsea, dupa ce Thiago Silva face hent in careu.

23:42 11 Mar

A inceput prima repriza de prelungiri a la Londra. Mourinho l-a introdus pe Drogba in locul lui Ramires.

23:39 11 Mar

PRELUNGIRI LA CHELSEA 1-1 PSG. Fotbal total la Londra. Meciul dintre Chelsea si PSG ajunge in reprizele de prelungiri, dupa ce David Luiz a reusit sa marcheze in minutul 86.

23:38 11 Mar

FINAL: Bayern Munchen 7-0 Sahtior Donetsk. Umilinta istorica pentru Mircea Lucescu in Champions League, la Munchen. Cu un om eliminat inca din minutul 3, Sahtior nu a mai contat pe Allianz Arena si a incasat 7 goluri de la echipa lui Guardiola. Muller cu doua goluri, Boateng, Ribery, Badstuber, Lewandowski si Gotze au marcat pentru nemti.

23:31 11 Mar

BAYERN 7-0 SAHTIOR, min 87. Gotze inscrie golul 7 intr-un macel istoric suferit de Mircea Lucescu in Europa.

23:29 11 Mar

CHELSEA 1-1 PSG, min 86. GOOOOOOOL PSG! GOOOOOOL DAVID LUIZ! A reluat cu capul din 6 metri in bara-gol. La acest scor, meciul se duce in prelungiri.

23:26 11 Mar

CHELSEA 1-0 PSG, min 83. Lavezzi reia cu capul din 6 metri, Courtois apara.

23:24 11 Mar

CHELSEA 1-0 PSG, min 81. GOOOOL CHELSEA! Cahill marcheaza cu un sut din 12 metri

23:23 11 Mar

CHELSEA - PSG, 0-0, min 80. Sirigu intervine senzational in fata lui Ramires

23:18 11 Mar

BAYERN 6-0 SAHTIOR, min 75. Lewandowski inscrie golul sase

23:17 11 Mar

CHELSEA 0-0 PSG, min 74. Tensiune tot mai mare. Diego Costa, Verratti si David Luiz primesc cartonase galbene.

23:14 11 Mar

CHELSEA 0-0 PSG, min 70. PSG face o repriza secunda fantastica in 10 oameni. Pastore si Cavani raman cei mai periculosi jucatori

23:06 11 Mar

BAYERN 5-0 SAHTIOR, minutul 63. Badstuber inscrie golul 5 pentru Bayern in fata echipei lui Lucescu

23:01 11 Mar

CHELSEA 0-0 PSG, min 58: Ocazie uriasa pentru PSG! Cavani trece de portar, e in unghi, trage la coltul scurt si nimereste bara.

22:34 11 Mar

PAUZA la Munchen si la Londra, unde Bayern conduce cu 2-0 si are un om in plus pe teren cu Sahtior, iar Chelsea si PSG sunt la egalitate, 0-0, in timp ce Zlatan a fost eliminat.

22:20 11 Mar

BAYERN 2-0 SAHTIOR, min 33. Boateng majoreaza avantajul pentru nemti

22:17 11 Mar

CHELSEA 0-0 PSG, minutul 30. Zlatan Ibrahimovic a fost eliminat, dupa ce a intrat dur la Oscar. La reluare, intrarea nu parea sa fie de rosu.

22:10 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, 1-0, MIN 23. Lewandowski trimite in bara cu capul din 7 metri

22:05 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, 1-0, MINUTUL 17. Intra Rode in locul lui Robben, care s-a accidentat

21:57 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, 1-0, minutul 10: Robben primeste la 14 metri de poarta, trage mult peste

21:54 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, 1-0, minutul 7: Robben trece milimetric pe langa 2-0. A ratat mingea din 6 metri, poarta era goala

21:50 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, 1-0, MINUTUL 4. Muller deschide scorul din penalty in fata Sahtiorului lui Lucescu. Il Lucescu are nevoie de un gol si se poate califica.

21:49 11 Mar

BAYERN - SAHTIOR, minutul 3: Penalty pentru Bayern si eliminare la Sahtior. Kucher vede rosu.

21:44 11 Mar

ACUM Chelsea 0-0 PSG (in tur 1-1):

21:43 11 Mar

ACUM Bayern 0-0 Sahtior (in tur 0-0):

12:37 11 Mar

Prima fabuloasa pentru PSG! Seicii platesc fiecare jucator cu cate 250.000 de euro daca vor elimina Chelsea din Champions League. Zlatan, Cavani & co vor incasa 450.000 daca vor ajunge in semifinale, cate 700.000 de euro daca vor juca finala si cate 1 milion de euro daca vor castiga trofeul! PSG - Chelsea a fost 1-1 in tur.

Cei de la PSG se motiveaza cu citate din serialul momentul, House of Cards, cu Kevin Spacey in rolul principal. Filmul e disponibil in Romania doar pe voyo.ro

11:56 11 Mar

Francezul care a fost victima incidentului rasist provocat de suporterii lui Chelsea la metroul din Paris a fost invitat de oficialii de pe Stamford Bridge la returul din aceasta seara.

"Nu voi merge. Nu ma pot cumpara cu o mica bucata de hartie, nu sunt un copil. Nu vreau sa stau pe stadion alaturi de acei oameni care m-au impins la metrou.", a fost raspunsul francezului Souleymane.

La meciul tur, de la Paris, suporterii lui Chelsea l-au dat jos din metrou pe Souleymane si i-au cantat in fata "Suntem rasisti si asa ne place".

In urma incidentului, clubul Chelsea si-a cerut scuze pentru comportamentul inexplicabil al fanilor, multi dintre ei aflati sub influenta bauturilor alcoolice.

11:41 11 Mar

Guardiola si Mircea Lucescu sunt vecini in paradisul din Desenzano, un superb sat al bogatilor din Italia situat in apropiere de Brescia.

Ambii si-au cumparat cate o casa de vacanta aici la inceputul anilor 2000. Guardiola s-a indragostit de aceasta zona in perioada in care a jucat la Brescia (2001-02), iar pentru Mircea Lucescu, Desenzano este o destinatie obisnuita de vacanta, pe care n-o rateaza in niciun an inca de cand a antrenat-o pe Brescia la inceputul anilor '90.

10:41 11 Mar
Guardiola: "Imi pot pierde slujba dupa meciul asta"

Bayern Munchen primeste in aceasta seara vizita Sahtiorului lui Mircea Lucescu, intr-un meci decisiv pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor. Intalnirea va pleca de la scorul de 0-0, dupa ce Bayern si Sahtior au remizat in tur la Lviv.

Favoriti la calificare, nemtii de la Bayern au insa in fata o nuca tare, iar Sahtiorul lui Mircea Lucescu este vazut ca fiind capabil sa produca surpriza, in ciuda tuturor problemelor intampinate in ultimul an (CITESTE SI: True story - Un diamant intre haldele de steril | Ciobit de razboi, Sahtiorul lui Mircea Lucescu sta in picioare, dar are un viitor incert).

De acest lucru este constient si Pep Guardiola, cel care a vorbit cat de poate de serios despre meciul din aceasta seara, avertizandu-si fotbalistii de forta Sahtiorului.

Guardiola a socat chiar printr-o declaratie, spunand ca meciul cu Sahtior poate sa-l si demita de la Bayern. Antrenorul a spus ca este obligat sa obtina o calificare in fazele finale ale competitiei, in caz contrar riscand sa fie dat afara.

"Sunt antrenorul unui club foarte, foarte mare si stiu ca aici e o mare problema daca nu ajungi in sferturi, semifinale sau chiar in finala Ligii. Calificarile in fazele finale ale Ligii Campionilor reprezinta o obligatie pentru orice antrenor al lui Bayern, iar eu sunt pregatit pentru orice. Daca pierdem maine, aventura noastra in Liga se termina. Din nefericire, doar o echipa va putea trece de aceasa faza si sper ca aceea sa fie Bayern", a spus Pep Guardiola.

Acesta s-a declarat optimist insa: "Am mai spus ca vrem o victorie si nu mi-am schimbat pozitia. Jucam acasa si trebuie sa castigam si sa ne calificam. Poate ca vor fi unele surprize in echipa sau poate ca nu, vom vedea", a mai conchis acesta.

10:32 11 Mar

Meciurile zilei - 21:45 Bayern - Sahtior si Chelsea - PSG

Primele manse ale ambelor dueluri s-au incheiat la egalitate, Sahtior obtinand un rezultat de egalitate, scor 0-0, in fata Bayernului, la Lviv, in timp ce PSG si Chelsea au terminat 1-1, dupa golurile marcate de Branislav Ivanovic, pentru oaspeti, respectiv Edinson Cavani.

Rezultatele de ieri - Real Madrid 3-4 Schalke, Porto 4-0 Basel

Primele echipe calificate in sferturile Ligii Campionilor sunt Real Madrid, care a trecut de Schalke cu scorul general de 5-4, si Porto (5-1 la general cu Basel).

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »