Goluri DE INFARCT si un meci thriller in prima seara din Liga! Voteaza AICI cel mai frumos gol!

Data publicarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 08:38
Data actualizarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 09:03

Thriller pe Stamford Bridge si Incredibil asta au titrat la unison ziarele din Anglia dupa unul dintre cele mai frumoase meciuri din acest sezon de Champions League - Chelsea 4-4 Liverpool care aduce londonezilor semifinala cu Barcelona!

Goluri de vis, faze spectacol si un fotbal total asta au aratat Liverpool si Chelsea marti seara in Liga dupa 8 goluri nebune!  Fara Steven Gerrard Liverpool si-a scos cele mai bune arme la inaintare: Fabio Aurelio si Leiva au reusit super goluri, insa Chelsea a raspuns cu megagolurile lui Alex si Lampard.

In celalalt sfert dupa infrangerea usturatoare (0-4), suferita la Barcelona, Bayern nu a reusit minunea chiar daca pantera roz Ribery a reusit un gol superb in repriza a doua! Barcelona nu a fortat, a jucat la spectacol si a egalat prin Keita dupa o faza magnifica in care oamenii lui Guardiola au desenat cu mingea in careul nemtilor!

Voteaza aici golul serii in Champions League!