Mourinho NU uita si nu iarta! Comparatia care spune totul despre URA sa pentru Barcelona! Catalanii sunt implicati in scandalul de la United-Real!

Jose Mourinho Alex Ferguson Manchester United Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Martie 2013, 09:39
Data actualizarii: Miercuri 06 Martie 2013, 09:45

Mourinho este principalul invingator al unei duble manse cu United. El a facut tactica pentru calificare in optimile Ligii, tot el a avut si noroc la deciziile arbitrului impotriva lui United. Barcelona este implicata si ea in scandal.

Real Madrid a castigat dubla cu Manchester United in stil de mare echipa. Mai intai a scos un 1-1 pe Bernabeu, iar Mourinho trebuia sa castige cu doua goluri neaparat in Anglia, pentru a califica echipa.

Si s-a rezolvat: eliminarea lui Nani in minutul 56, gol Modric in minutul 66 si gol Ronaldo in minutul 69. Practic, Real s-a calificat jucand senzational doar 15 minute din returul cu United. Numai ca eliminarea lui Nani era doar de galben, iar Ramos a facut fault in careu, in prelungiri, insa arbitrul nu a dat nimic.

"Cel mai bun om al nostru a fost portarul Diego Lopez. Nu am jucat chiar ce trebuia, nu inteleg de ce, insa e clar ca echipa mai buna a fost eliminata. Imediat dupa eliminarea lui Nani am avut o perioada in care am decis jocul, cam in 15 minute. Oricum, Ferguson simte acum ce am simtit si eu in urma cu doi ani, cand Pepe a fost eliminat intr-un meci cu Barcelona, dupa ce Dani Alves a simulat. Acum nu e vorba despre simulare, pentru ca Arbeloa chiar a fost lovit dur de Nani, insa jucatorul merita doar galben", a spus Mourinho.

In tur a fost 1-1 pe Bernabeu, in retur a fost 2-1 pentru Real, in Anglia. Comparativ, Real Madrid pare sa fi controlat cea de-a doua mansa, cu o posesie de peste 60%, insa tot cifrele arata ca pe final de meci, mijlocul lui Mourinho a fost aproape inexistent.

Antrenorul a spus ca Ferguson are mii de meciuri castigate pe final si ca nu intelege cum de Xabi Alonso, Kaka, Khedira si Modric nu au putut controla centrul terenului, mai ales ca United juca in inferioritate. Oricum, portughezul are 100% dreptate si pentru ca portarul sau a avut trei parade senzationale pe final de meci, plus ca Ramos a facut un penalty (neacordat).