Meciul s-a terminat, suporterii ies la lumina! Au fost eliminati din arest fanii "agitati" dupa Lyon 1-1 Manchester!

Data publicarii: Joi 21 Februarie 2008, 15:37
Data actualizarii: Joi 21 Februarie 2008, 15:37
DE LA MECI LA...INCHISOARE

Cele mai multe dintre cele 47 de persoane aflate in detentie, dupa ce au fost retinute la meciul Olympique Lyon - Manchester United (1-1), in turul optimilor de finala ale Ligii Campionilor, au fost eliberate.

"Aceste persoane, cele mai multe dintre ele, fusesera retinute pentru detinere de bilete false, asa ca au fost eliberate joi de dimineata", a precizat procurorul din Lyon, Xavier Richaud.
Cele aproximativ zece persoane ramase in continuare in detentie, dintre care "trei sau patru englezi" sunt banuite de diverse violente, a adaugat Richaud. "Dar, in ansamblu, nu ne-am confruntat cu probleme grave, lucrurile au fost calme", a adaugat procurorul.

Olympique Lyon si Manchester United au terminat partida de miercuri seara la egalitate, scor 1-1, Karim Benzema deschizand scorul pentru gazde in minutul 54, iar argentinianul Carlos Tevez egaland in minutul 87.Meciul retur se va disputa in 4 martie, pe Old Tarfford.