MARSEILLE 0-4 LIVERPOOL: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Marti 11 Decembrie 2007, 21:38
Data actualizarii: Marti 11 Decembrie 2007, 21:38
LIVERPOOL FACE SENZATIE IN FRANTA

Liverpool a trecut testul final in ultimul meci din Grupele Champions League si a facut instructie cu Marseille, chiar in Franta.

Cel mai bun om al lui Liverpool, Gerrard, a deschis scorul in minutul 4, din penalty. In minutul 11, Torres da o noua demonstratie de fotbal, dupa ce isi bate joc de apararea francezilor si duce scorul la 2-0, scor cu care cele doua echipe au intrat la pauza. In a doua repriza, Marseille nu e lasata sa respire si mai primeste o lovitura, din partea lui Kuyt, in minutul 50. Babel a inchis tabela, in minutul 91, dupa ce a incheiat o cursa senzatioanala cu un fundas francez in spate.

Liverpool merge in optimile de finala, iar Marseille ia drumul Cupei UEFA.