NEBUNIE in play-off-ul Ligii: Basel, egalata in minutul 90+6 pe teren propriu; Sahtiorul lui Mircea Lucescu a castigat la Viena

Rezultatele serii in Champions League

Celtic 3-2 Malmo ('3, '62 Griffiths, '10 Bitton // '52, '90+5 Berget)

Basel 2-2 Maccabi Tel Aviv ('39 Delgado, '88 Embolo // '31, '90+6 Zahavi)

Rapid Viena 0-1 Sahtior Donetsk ('44 Marlos)

Skenderbeu 1-2 Dinamo Zagreb ('37 Shkembi // '66 Soudani, '90+3 Pivaric)

Valencia 3-1 Monaco ('4 Rodrigo, '59 Parejo, '86 Feghouli // '49 Pasalic)

23:38 19 Aug

Ce nebunie!!! Maccabi Tel Aviv egaleaza in minutul 90+6 la Basel, in timp ce Malmo reduce din diferenta in minutul 90+5 la Glasgow si pastreaza sanse la calificare

Meciurile de miercuri:

Rezumatele celor cinci partide sunt la Sport.ro, ora 23:50.

Fazele meciului

Min 90+2 - GOOOL United | Fellaini inscrie cu o lovitura de cap din interiorul careului, dupa o centrare absolut superba a lui Memphis Depay. Marcatorul primelor doua goluri i-a pus mingea direct pe cap lui Fellaini

Min 80 - Eliminare la Brugge | Mechele ia al doilea galben si este eliminat

Min 60 - Schimbare la United: Chicharito il inlocuieste pe tanarul Januzaj

Min 46 - Schimbare la Manchester United: iese Carrick, care a facut o prima repriza slaba, intra Bastian Schweinsteiger

Min 45 - Pauza pe Old Trafford

Min 40 - GOOOL United | Ce reusita pentru olandezul Depay!!! Mijlocasul e omul serii pe Old Trafford, dupa ce face dubla cu un sut de la marginea careului, la coltul lung, cu efect

Min 13 - GOOOL United | Olandezul Memphis Depay, jucator cumparat in aceasta vara de Van Gaal, de la PSV, egaleaza repede, cu un sut din interiorul careului!

Min 8 - GOOOL Brugge | Michael Carrick isi invinge propriul portar la o faza nefericita. Romero nu a putut interveni la o minge deviata de mijlocasul englez

Echipele

21:12 18 Aug
Lazio 1-0 Bayer Leverkusen

Fazele cheie

Min 77 - GOOOL Lazio | Keita Balde deschide scorul pe Olimpico, dupa o faza bestiala. Tanarul jucator a patruns perpendicular pe poarta, a driblat un fundas advers fara probleme si a inscris cu un sut plasat

Min 68 - GOL ANULAT pentru Leverkusen. Nemtii au inscris, dar reusita este anulata pentru ofsaid, la o faza extrem de grea. Un fotbalist al celor de la Bayer se afla in apropierea liniei portii, insa nu a avut intentia sa joace mingea, care se indrepta oricum catre plasa

Echipele

Sporting 2-1 CSKA Moscova

Min 82 - GOOOL Sporting | Islam Slimani inscrie pentru 2-1 pe Alvalade din Lisabona!

Min 40 - GOOOL CSKA | Doumbia isi ia revansa pentru penaltyul ratat si egaleaza pe finalul primei reprize. Ivorianul a scapat singur cu Rui Patricio, l-a driblat pe acesta si a inscris in poarta goala

Min 27 - Doumbia rateaza un penalty! Atacantul revenit de la AS Roma l-a facut mare pe Rui Patricio, care a reusit sa scoata senzational o minge trimisa in cotul din dreapta jos

Min 12 - GOOOL Sporting | Teo Gutierrez deschide scorul pentru echipa lui Jorge Jesus, pe Alvalade!

Echipele

20:57 18 Aug
BATE 1-0 Partizan

Min 74 - GOOOL BATE | Gazdele deschid scorul dupa o faza fixa. Gordeichuck a reluat din 7 metri o centrare venita din corner

Min 45 - Partizan ramane in 10 oameni chiar inaintea pauzeu, dupa ce Jevtovic, marcator impotriva Stelei, a incasat cel de-al doilea galben

Echipele

19:15 18 Aug
Astana 1-0 APOEL

Min 13 - GOOOL Astana | Gazdele deschid scorul prin Dzholchiev, dupa o pasa a lui Kethevoama

Echipele

11:00 18 Aug

Managerul lui Manchester United, Louis Van Gaal, a recunoscut ca se afla sub o presiune mare de a o califica pe Manchester United in grupele Ligii Campionilor - iar banii aflati in joc arata clar motivul.

Daca Man United se califica in grupele CL, competitie pe care a ratat-o sezonul trecut, vor primi 9.92 milioane de lire (aproximativ 14 milioane de euro). De acolo United mai poate incasa 6.4 milioane de lire in functie de performantele din grupa iar o calificare in primavara europeana le-ar mai aduce 3.9 milioane de lire. Daca ajung in sferturi, ar incasa inca 4.3 milioane de lire iar semifinalele le-ar aduce alte 5 milioane de lire.

15:28 17 Aug

Champions League se vede la ProTV si Sport.ro.

14:43 17 Aug