LYON 1-1 MANCHESTER, VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2008, 21:07
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2008, 21:07
TEVEZ ADUCE SPERANTE LA MANCHESTER

Manchester e favorita pentru calificarea in sferturile Champions League, dupa egalul scos in Franta cu Ol. Lyon, 1-1, meci transmis in exclusivitate pe www.sport.ro

Imbatati cu victoria superba in fata lui Arsenal, scor 4-0, jucatorii lui Ferguson au dat peste o trupa compacta.

In minutul 52, Lyon a deschis scorul prin Benzema, pentru ca Manchester sa egaleze pe final de meci prin Tevez. Returul de pe Old Trafford se anunta incendiar, unde englezii au nevoie chiar si de un 0-0 pentru calificare.

Lyon: Coupet, Reveillere, Squillaci, Boumsong, Grosso, Clerc, Juninho, Toulalan, Kallstrom, Govou, Benzema.
Rezerve: Vercoutre, Cris, Bodmer, Fred, Ben Arfa, Delgado, Keita.

Man Utd: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Scholes, Hargreaves, Anderson, Giggs, Rooney.
Rezerve: Kuszczak, Saha, Carrick, Nani, O'Shea, Fletcher, Tevez.