Lucescu, de la extaz la agonie: "Nu aveam voie sa le facem cadoul asta" GOLUL din minutul 94 GIF

Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 08 Noiembrie 2012, 07:10
Data actualizarii: Joi 08 Noiembrie 2012, 07:10

Chelsea 3-2 Sahtior| Sahtior a pierdut in fata lui Chelsea dupa un gol reusit in prelungiri. Lucescu a ramas cu o sansa uriasa de calificare. Echipa lui poate merge in 16-imi daca bate pe Nordsjaelland.

Mahnirea lui Lucescu a fost uriasa dupa ce Sahtior a fost condusa de doua ori si a revenit de fiecare data. Golul cu numarul 3 le-a fost insa fatal.

Le-am dat posibilitatea sa aiba un corner si e dureros sa pierzi meciul asa. Mai avem de jucat doua meciuri in Champions League iar Chelsea are acelasi numar de puncte. Avem nevoie de o victorie cu Nordsjaelland si un egal cu Juventus”, a spus Lucescu.

GRUPA E
1. Chelsea 7p (+4)
2. Sahtior 7p (+2)
3. Juventus 6p
4. Nordsjaelland 1p

Chelsea 3-2 Sahtior (Torres 6', Oscar 40', Moses 90+4'/ Willian 9', 47')
Min 90+4. GOL CHELSEA! Victor Moses
Min 67. Gol anulat pentru Chelsea - Obi Mikel a trimis mingea in poarta din centrarea lui Mata, reusita a fost anulata corect pentru ofsaid
Min 47. GOL SAHTIOR! Willian reuseste dubla dupa o faza identica

Min 40. GOL CHELSEA! Pasa lunga, Pyatov iese in afara careului si respinge cu capul, mingea ajunge la Oscar care preia pe piept si apoi trimite superb!
Min 9. GOL SAHTIOR! Willian, jucatorul care a fost aproape de un transfer la Chelsea in vara, egaleaza cu un sut din prima de la 11m dupa o centrare pe jos a lui Fernandinho!
Min 6. GOL CHELSEA! Pressing avansat al lui Chelsea, mingea ajunte la Pyatov care incearca sa degajeze insa mingea il loveste pe Torres si intra in poarta!

Chelsea: Čech, Ivanović, David Luiz, Cahill, Bertrand, Ramires, Oscar, Mikel, Hazard, Torres, Juan Mata
Rezerve: Turnbull, Terry, Azpilicueta, Oriol Romeu, Marin, Moses, Sturridge.
Sahtior: Pyatov, Rat, Rakitskiy, Hübschman, Kucher, Fernandinho, Willian, Srna, Alex Teixeira, Luiz Adriano, Mkhitaryan
Rezerve: Kanibolotskiy, Shevchuk, Chygrynskiy, Stepanenko, Douglas Costa, Ilsinho, Eduardo.