S-a ales praful de Italia si detinatoarea Ligii: Inter 2-5 Schalke! VIDEO:

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 05 Aprilie 2011, 21:12
Data actualizarii: Miercuri 06 Aprilie 2011, 15:51

Chivu a fost eliminat pentru a doua oara in doar patru zile! Inter, ultima reprezentata a Italiei in Liga Campionilor a fost umilita de Schalke, echipa care ocupa locul 10 in Germania.

LIVETEXT
S-a terminat meciul!
Inter 2-5 Schalke! Comenteaza aici:
Ultima data cand Inter a luat mai mult de 3 goluri pe teren propriu: 25/11/03 Inter 1-5 Arsenal

Min 74: Gool Schalke! Edu trimite o torpila de la 22 de metri si il invinge pe Gomes

Ultima data cand Inter a primit mai mult de 3 goluri in Liga: 09/05/07 Roma 6-2 Inter

Min 62: Chivu primeste al doilea galben si este eliminat!!!

Min 57: Goool Schalke! Ranocchia reia nefericit in propria poarta

Min 53: Goool Schalke! Inscrie Raul

Min 53: Chivu primeste cartonasul galben

Min 40: Goool Schalke! Edu reuseste egalarea cu 5 minute inainte de pauza! Crezi ca e cea mai frumoasa prima repriza din aceasta editie de Champions League?

Min 34:
Goool Inter! Milito inscrie primul gol pentru Inter in actuala editie de Champions League dupa o faza lucrata de Cambiasso si Sneijder's.

Min 31: Thiago Motta incearca un sut de la mare distanta in mingea trece mult peste poarta lui Neuer!

Min 20: Min 22: Gol anulat! Eto'o reuseste sa il invinga pe Neuer insa arbitrul anuleaza golul pe motiv de offside.

Min 20:
Jurado suteaza puternic insa parada superba a lui Julio Cesar pastreaza tabela neschimbata!

Min 17:
Goool Schalke!
Nemtii revin in joc!  Papadopoulos scapa de marcajul lui Stankovic si trimite periculos pe poarta. Julio Cesar reuseste sa respinga in prima faza insa Matip a fost pe faza si a inscris pentru 1-1.

Min 13:
Stankovic il faulteaza pe Baumjohann si vede cartonasul galben!

!!!!! In 2007, Roy Makaay a inscris cel mai rapid gol din Liga Campionilor impotriva Realului la 10.2 secunde dupa fluierul de start al meciului!

Min 4:
Raul este aproape sa egaleze insa mingea trimisa cu capul din careu trece la o palma de bara

Min 1: Goooool Inter! Stankovic il surprinde iesit pe Neuer si inscrie mai rapid gol din actuala editie de Liga Campionilor in secunda 27!