LIGA CAMPIONILOR | Manchester City a câștigat meciul serii cu PSG! Real a făcut instrucție cu Sheriff. Toate rezultatele

Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor Jucătorii de la Manchester City
Data publicarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 23:54
Data actualizarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 23:57

S-a încheiat etapa cu numărul cinci din grupele UEFA Champions League, sezonul 2021-2022.

În urma rezultatelor de miercuri, Manchester City și-a asigurat calificarea în fazele eliminatorii ale competiției. Sporting Lisabona a învins-o pe Borussia Dortmund, iar germanii sunt foarte aproape de Europa League.

În Grupa B, lupta rămâne ”încinsă” și în ultima etapă. Liverpool e sigură de calificarea în optimi de pe primul loc, în timp ce FC Porto, Atletico Madrid și AC Milan se vor duela în ultima etapă pentru locurile doi, trei și patru.

Grupa A

Club Brugge - Red Bull Leipzig 0-5

Minutul 90+3: GOOOL Leipzig! Nkunku reușește ”dubla”.

Minutul 45+1: GOOOL Leipzig! Forsberg punctează din nou.

Minutul 27: GOOOL Leipzig! Germanii fac instrucție cu belgienii la Brugge. Andre Silva punctează pentru 3-0.

Minutul 17: GOOOL Leipzig! Forsberg duce scorul la 2-0.

Minutul 12: GOOOL Leipzig! Nkunku deschide scorul pentru germani la Brugge.

Manchester City - PSG 2-1

Minutul 77: GOOOL Manchester City! ”Cetățenii” întorc rezultatul după o acțiune încheiată cu golul lui Gabriel Jesus.

Minutul 63: GOOOL Manchester City! Sterling trimite mingea în poartă din cinci metri și restabilește egalitatea.

Minutul 50: GOOOL PSG! Kylian Mbappe deschide scorul cu un șut pe jos.

Grupa B

Atletico Madrid - AC Milan 0-1

Minutul 87:  GOOOL AC Milan! Messias punctează pentru milanezi pe finalul partidei.

Liverpool - Porto 2-0

Minutul 70: GOOOL Liverpool! Salah punctează pentru 2-0.

Minutul 52: GOOOL Liverpool! Alcantara punctează pe Anfield. ”Cormoranii” sunt, oricum, singuri de calificarea în faza optimilor, indiferent de rezultaltele din ultimele două etape.

Grupa C

Besiktas - Ajax 1-2

Minutul 68: GOOOL Ajax! Olandezii sunt în avantaj. Haller reușește ”dubla”.

Minutul 54: GOOOL Ajax! ”Lăncierii” reușesc egalarea prin golgheterul Haller.

Minutul 22: GOOOL Beșiktaș! Ghezzal deschide scorul din penalty.

Sporting - Borussia Dortmund 3-1

Minutul 90+3: GOOOL Dortmund! Germanii reduc diferență prin Malen.

Minutul 81: GOOOL Sporting! Porro ”securizează” victoria pentru gazde.

Minutul 39: GOOOL Sporting! Goncalves reușește ”dubla” pentru gazde.

Minutul 30: GOOOL Sporting! Portughezii punctează prin Goncalves.

Grupa D

Inter - Shakhtar Donetsk 2-0

Minutul 68: GOOOL Inter Milano! Dzeko reia cu capul în poarta adversă și reușește ”dubla”.

Minutul 62: GOOOL Inter Milano! Dzeko deschide scorul din interiorul careului și ajunge la 49 de goluri marcate în cupele europene.

Sheriff Tiraspol - Real Madrid 0-3

Minutul 56: GOOOL Real Madrid! Spaniolii fac instrucție cu moldovenii la Tiraspol. Benzema înscrie pentru 3-0.

Minutul 45+2: GOOOL Real Madrid! Toni Kroos duce scorul la 2-0 înainte de pauză.

Minutul 31: GOOOL Real Madrid! Alaba deschide scorul la Tiraspol.