Juande Ramos: "Steaua merita mai mult ca Slavia sa fie in primavara Cupei UEFA"

Data publicarii: Miercuri 24 Octombrie 2007, 00:40
Data actualizarii: Miercuri 24 Octombrie 2007, 00:40
"CU STEAUA AM AVUT O PRIMA REPRIZA MAGNIFICA, SCORUL TREBUIA SA FIE MAI MARE'

Sevilla este bestia neagra pentru Steaua. Antrenorul Sevilliei jubileaza dupa victoria din fata Stelei si considera ca echipa sa a facut o prima repriza magnifica si crede ca scorul trebuia sa fie mai mare. Antrenorul Sevilliei vrea Steaua in primavara Cupei UEFA in dauna Slaviei Praga.
Juande Ramos e categoric insa: trebuie sa castigam la Bucuresti pentru a ne asigura biletul pentru primavara europeana.

"Am facut o prima repriza magnifica. Am jucat bine pe benzi, era tot ceea ce ne doream. In partea a doua am jucat cu mai putina intensitate. Acum, trebuie sa castigam la Bucuresti pentru a ne asigura calificarea. Victoriile sunt mereu binevenite, dar trebuie sa continuam sa muncim", a spus Ramos la postul spaniol Canal Plus.

"Ne-am indeplinit obiectivul. Aceasta victorie ne ajuta mult in telul nostru mai departe, sa ne indepartam de locul trei. In ultimele minute, ne-a costat destul de mult efortul depus si Steaua si-a creat unele ocazii, dar este bine ca am terminat invingatori. Rezulatul de 2-1 a fost destul de mic in comparatie cu ocaziile avute. Meciurile noastre cu Slavia si Steaua au fost asemanatoare, nu pot spune ca a fost mare diferenta. Din ambele am iesit invingatori. Arsenal se pare ca si-a asigurat calificarea, noi trebuie sa mai castigam un meci pentru a fi linistiti la celelalte partide. In prima repriza am jucat excelent, a doua am lasat garda jos, am jucat mai slab, Steaua a inscris si a facut meciul mai atractiv. Cred ca Steaua ar merita sa se califice in primavara Cupei UEFA, in dauna celor de la Slavia", a spus Ramos dupa meci.