Italienii fac scandal dupa meciul dramatic de la Munchen! Juve a avut un gol perfect valabil la o greseala mare a lui Neuer, arbitrul l-a anulat aiurea VIDEO

Data publicarii: Joi 17 Martie 2016, 09:37
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2016, 09:50

Bayern Munchen s-a calificat in sferturi la capatul unui meci dramatic. Juventus a fost in avantaj pana in minutul 90+1. REZUMATUL AICI

Italienii dau vina pe brigada suedeza, condusa la centrul de Jonas Eriksson, pentru drama suferita aseara pe Allianz Arena.

Juventus a avut un inceput de meci formidabil, cu doua goluri inscrise in primele 30 de minute prin Pogba si Cuadrado.

Ar fi trebuit sa fie 3-0, dar arbitrul a spus 'Nu!' la golul lui Morata, anulat eronat pe motiv de ofsaid.

Bayern a revenit nemteste pe final de meci. Lewandowski a facut 1-2, in minutul 73, pentru ca Thomas Muller sa trimita meciul in prelungiri, in minutul 90+1.

In extra-time, Coman si Thiago Alcantara au dus scorul la 4-2, cu goluri marcate in minutele 108, respectiv 110.