VIDEO Hațegan, salvat de VAR în Benfica - Bayern! Bavarezii au avut două goluri anulate de arbitrajul video

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 20 Octombrie 2021, 23:26
Data actualizarii: Miercuri 20 Octombrie 2021, 23:37

Ovidiu Hațegan a condus meciul dintre Benfica și Bayern Munich din grupele Champions League.

Ovidiu Hațegan a fost delegat de UEFA pentru a conduce meciul dintre Bayern Munich și Benfica, din etapa a treia din Grupa E. Ultima partidă la care a fost delegat arbitrul român a fost duelul dintre Atletico Madrid și Porto, 2-2, când antrenorul Sergio Conceicao a criticat aspru prestația brigăzii conduse de Hațegan.

În al cincilea meci al sezonului condus în Champions League, arădeanul a avut o sarcină dificilă. În minutul 43, Lewandowski a deschis scorul, iar Hațegan a validat golul. Însă VAR-ul a intervenit și a observat că atacantul polonez a împins mingea în poartă cu mâna, prin urmare, reușita a fost anulată.

În minutul 52, Bayern mai izbutea să marcheze o dată, iar asistenții nu au observat că Kingsley Coman se afla în offside, iar arbitrajul video a trebuit să intervină pentru a le mai anula un gol bavarezilor.