VIDEO Goian a ajuns la echipa BLESTEMATA! Rangers a fost eliminata din Liga dupa un meci ORIBIL! 3 eliminati si gol FABULOS in min 80

Glasgow Rangers Dorin Goian Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 03 August 2011, 21:59
Data actualizarii: Miercuri 03 August 2011, 22:09

Malmo 1-1 Rangers | Goian trebuie sa astepte cel putin inca un sezon pentru fotbal de Champions League.

Vestile proaste au venit pentru Rangers inca dinaintea jocului. Managerul McCoist a aflat ca nu-l poate folosi pe Goian si a fost nevoit sa improvizeze in aparare. Avea de recuperat un dezavantaj de un gol si trebuia sa joace totul pe atac.

In minutul 19, nu i-a venit sa creada ce vede. Whittaker a luat rosu direct si a distrus orice plan tactic! Chiar si in aceste conditii, Jelavic a dat gol in minutul 24, iar Rangers spera macar al prelungiri. Dupa o ora de joc, scotienii l-au pierdut si pe Bougherra si au fost obligati la o aparare DISPERATA pana la final. Chiar daca si Malmo a ramas fara Ricardinho, Hamad a gat golul calificarii in minutul 80.