Fener 3-1 TSKA: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Joi 13 Decembrie 2007, 01:27
Data actualizarii: Joi 13 Decembrie 2007, 01:27
FENER MERGE ALATURI DE INTER IN SFERTURILE LIGII

Fener si-a asigurat un loc in optimile Champions League, dupa victoria din fata rusilor de la TSKA. Moscovitii au terminat la fel ca Steaua acest sezon de Champions League: au strans doar un punct din 6 meciuri si isi iau adio de la Liga pentru cel putin 2 ani. Ei nu s-au calificat in UCL si anul viitor.

Alex a deschis scorul in minutul 32 pentru Fener, TSKA a raspuns prin autogolul lui Edu, in minutul 30, dar bucuria rusilor s-a terminat in minutele de prelungire ale primei reprize, cand Ugur Boral a inscris pentru 2-1. Acelas Boral a inchis si tabela, in minutul 90, iar Fener castiga cu 3-1.

Fener: 1 Volkan Demirel, 2 Lugano, 3 Roberto Carlos, 15 Mehmet Aurélio, 20 Alex, 21 Selçuk Şahin, 23 Semih Şentürk
25 Uğur Boral, 36 Edu, 77 Gökhan Gönül, 99 Deivid.

Rezerve: 88 Volkan Babacan, 5 Yasin Çakmak, 6 Gökçek Vederson, 8 Kazım Kazım, 9 Mateja Kežman, 18 Ali Bilgin, 19 Önder Turacı

TSKA: 35 Igor Akinfeev, 2 Deividas Šemberas, 4 Sergei Ignashevich, 4 Ramón, 6 Aleksei Berezutski, 18 Yuri Zhirkov
19 Dawid Janczyk, 21 Eduardo, 22 Evgeni Aldonin, 50 Anton Grigoriev, 88 Caner Erkin.

Rezerve: 1 Veniamin Mandrykin, 11 Pavel Mamaev, 15 Chidi Odiah, 39 Ivan Taranov