Chelsea acuza 5 penalty-uri neacordate! Gerard Pique: "Am facut hent in careu!"

Data publicarii: Joi 07 Mai 2009, 09:32
Data actualizarii: Joi 07 Mai 2009, 12:13

Chelsea a pierdut calificarea in finala Ligii Campionilor, in ultimul minut, insa jucatorii stiu cine este vinovat - arbitrul Tommy Ovrebo. Chelsea a reclamat cinci penalty-uri, care nu au fost semnalate de Ovrebo.

Fundasul echipei FC Barcelona, Gerard Pique, a recunoscut ca a comis un hent in careu in meciul cu Chelsea, din semifinalele Ligii Campionilor, gestul sau nefiind semnalizat de arbitrul intalnirii, Tommy Ovrebo.

"Ca sa fiu sincer, mingea mi-a atins mana, chiar daca eu nu am intentionat sa se intample asta. Arbitrul este cel care ia deciziile intr-un meci si trebuie sa respectam acest lucru. Uneori decizia nu este corecta. Eu sunt doar multumit ca ne-am calificat in finala. Restul nu depinde de noi", a declarat fundasul.

Gerard Pique a recunoscut ca FC Barcelona a avut un meci greu cu Chelsea. "A fost foarte greu, mai ales cand noi am ramas in zece jucatori, iar ei atacau. Dar, atunci cand am marcat, nu am cuvinte pentru a descrie fericirea echipei", a mai spus jucatorul.

Echipa spaniola FC Barcelona s-a calificat, miercuri, in finala Ligii Campionilor, dupa ce a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul cu formatia engleza Chelsea Londra, in mansa retur a semifinalelor competitiei.

Chelsea si FC Barcelona au remizat, saptamana trecuta, scor 0-0, in Spania. Miercuri seara, pentru Chelsea a marcat Michael Essien, in minutul 9, in timp ce pentru FC Barcelona a inscris Andres Iniesta, in minutul 90+3.

Vezi AICI 10 motive pentru care Chelsea merita sa ajunga in finala Champions League!