Rada, primul marcator roman pentru CFR in Champions League! Motivul pentru care au stat ceasurile elventienilor:

CFR Cluj FC Basel Liga Campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 16 Septembrie 2010, 07:18
Data actualizarii: Joi 16 Septembrie 2010, 09:17

CFR a dat lovitura aseara in Liga Campionilor si a invins pe Basel cu 2-1! Desi echipa lui era cea care conducea, Sorin Cartu nu a avut nervii necesari sa intre la pauza la vestiare sa discute cu jucatorii.

CFR Cluj a debutat cum nu se putea mai bine in Liga Campionilor: a treia victorie romaneasca in ultimele 25 de meciuri din Liga Campionilor. Ionut Rada si Traore au marcat in primele 13 minute cele doua goluri cu care echipa lui Cartu i-a batut in final pe elvetienii de la Basel. Obisnuiti acum cu atmosfera de Liga Campionilor, clujenii se gandesc deja la primavara europeana.

Cele mai mare emotii le-a avut antrenorul Sorin Cartu. Acesta si-a facut debutul in Champions League la 3 zile de la venire ape banca tehnica a CFR-ului. De nervi, Cartu nu a fost in stare sa intre la pauza la vestiare sa vorbeasca cu jucatorii. Asta dupa ce Stocker a inscris golul de onoare al elvetienilor pe finalul primei reprize.

Doar 9.600 de oameni au asistat la Victoria CFR-ului in fara elvetienilor de la Basel, interesul pentru meciurile Clujului in Chapions League fiind tot mai redus.