Bayern Munchen, aproape de dezastru! Ce spune presa internațională despre egalul cu Salzburg

Bayern Munchen Liga Campionilor Jucătorii de la Bayern Munchen
Iosif Pintilie
Data publicarii: Joi 17 Februarie 2022, 00:30
Data actualizarii: Joi 17 Februarie 2022, 00:22

Bayern Munchen a fost aproape de un eșec, în duelul cu RB Sazlburg.

În primul meci din faza optimilor de finală, Bayern Munchen a remizat cu RB Salzburg, scor 1-1, după ce echipa lui Julian Nagelsmann a alergat toată repriza a doua după egalare. Conduși din minutul 21, după golul lui Adamu, Bayern a egalat prin Coman, în minutul 90.

Presa internaționașă a reacționat după ce bavarezii au fost la un pas să piardă duelul cu echipa austriacă.

• Jucătorii de la Bayern Munchen

Salvatorul lui Bayern”, au titrat cei de la Rheinische Post.

Coman marchează golul egalizator târziu și securizează remiza pentru Bayern”, scriu britanicii de la The Sun.

Salzburg o sperie pe Bayern, Coman o salvează în minutul 90”, citează Gazetta dello Sport.

Coman o salvează pe Bayern, cu o egalare târzie”, au tritat cei de la The Guardian.

Coman evită umilința lui Bayern”, publică cei de la sport.de.

Coman, salvarea lui Bayern”, au scris și spaniolii de la AS.

Kingsley Coman o cruță pe Bayern, cu un gol egalizator în minutul 90 la Salzburg, după ce Chuwakubuike Adamu părea să fi obținut victoria austriecilor”, anunță DailyMail.