VIDEO Mohamed Salah, decisiv pentru Liverpool! Recordul stabilit de starul egiptean după golul marcat în partida cu Inter Milano

Mohamed Salah Inter Milano Liverpool optimi Liga Campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 23:52
Data actualizarii: Joi 17 Februarie 2022, 00:03

Liverpool a luat o opțiune serioasă de a se califica în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Liverpool a câștigat fără emoții la Milano, scor 2-0 cu Inter, și are, acum, o misiune mai ușoară pentru returul de pe Anfield.

Formația antrenată de Jurgen Klopp a avut nevoie de 76 de minute pentru a deschide scorul, chiar dacă a dominat partida.

Firmino a reluat cu capul o minge centrată din corner și l-a învins pe Handanovic. Scorul final a fost stabilit de Mo Salah. Egipteanul a tras cu stângul din interiorul careului, iar mingea a fost deviată de unul dintre fundașii lui Inter Milano.

Datorită acestei reușite, Mohamed Salah a ajuns la cifre spectaculoase pentru Liverpool, marcând în opt partide consecutive, în deplasare, în Liga Campionilor.

În acest sezon, starul egiptean are 24 de goluri și 9 pase de decisive, fiind unul dintre cei mai de succes atacanți de la acest moment.