CSM București, pas greșit în campionatul intern. Formația antrenată de Adrian Vasile, tot mai departe de locul întâi

CSM Bucuresti Adrian Vasile Handbal
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 23:41
Data actualizarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 23:46

Campioana României a făcut un nou pas greșit în competiția internă.

CSM Bucureşti a încheiat surprinzător la egalitate CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, 23-23 (9-11), miercuri seara, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'', într-un meci din etapa a 15-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Gloria a condus în prima repriză cu 10-6, iar la pauză avea două goluri în plus pe tabelă, 11-9. CSM Bucureşti a jucat mai bine în repriza secundă şi a avut avantaj în câteva rânduri, ultima oară în min. 48, 19-18. Cristina Neagu a marcat golul egalării, 23-23, în ultimul minut, după care Jovana Kovacevic a ratat şansa de a aduce victoria oaspetelor.

Neagu, cu 10 goluri, a fost cea mai bună jucătoare a CSM-ului, iar Carmen Martin a marcat 5. De la Gloria s-au remarcat Nicoleta Dincă 4 goluri, Florina Chintoan, Jovana Kovacevic, Bianca Bazaliu, Ana Iuganu, Alexandrina Cabral Barbosa, câte 3 goluri.

În alt meci, CS Măgura Cisnădie a dispus de CSU Ştiinţa Bucureşti cu 30-23 (13-11), condusă de Valentina Blazevic (11 goluri) şi Marilena Neagu (7).