Barca si Manchester TREBUIE sa faca spectacol! Vezi TOP 5 cele mai frumoase finale din istorie:

Barcelona Manchester United Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 21 Mai 2009, 10:26
Data actualizarii: Joi 21 Mai 2009, 10:56

Toate drumurile duc la Roma pentru Manchester si Barcelona care se bat in cel mai asteptat meci al anului, in direct la PRO TV pe 27 mai.

Englezii de la The Sun au facut deja topul celor mai frumoase cinci finale din istorie si se asteapta ca Manchester - Barcelona sa bata toate recordurile.

TOP 5 cele mai frumoase finale din istorie:

5. REAL MADRID 7 - 3 FRANKFURT: 1960, Hampden Park: Alfredo Di Stefano a marcat 3 goluri

4. CELTIC 2  - 1 INTER MILAN: 1967, Lisabona: "leii de la Lisabona" asa cum au fost supranumiti cei de la Celtic au fost primii britanici care au ridicat un trofeu european deasupra capului

3. MANCHESTER UNITED 4 - 1 BENFICA: 1968, Wembley: United a avut nevoie de prelungiri si de golurile lui George Best, Brian Kidd si dubla lui Bobby Charlton pentru a-i invinge pe Eusebio si compania

2. MANCHESTER UNITED 2  - 1 BAYERN MUNICH: 1999, Barcelona: Doua goluri senzationale marcate in prelungiri de Teddy Sheringham si Ole Gunnar Solskjaer i-au adus lui Manchester trofeul

1. LIVERPOOL 3  - 3 AC MILAN: 2004, Istanbul: Steven Gerrard a inscris primul gol pentru Liverpool, care a reusit sa revina de la scorul de 0-3 si sa castige la penalty-uri cea mai frumoasa finala din istorie