VIDEO Au apărut imaginile cu Antonio Rudiger, cusut pe viu după accidentarea horror suferită! Doi jucători de la Real au stat alături de el

Antonio Rudiger Real Madrid Liga Campionilor
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 09:20
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 09:26

Shakhtar Donetsk și Real Madrid s-au întâlnit în runda a patra a grupelor UEFA Champions League, scor 1-1.

Madrilenii și-au asigurat prezența în optimi după remiza din deplasare cu Shakhtar. Scorul a fost deschis de Zubkov, în minutul 46, însă Real Madrid a dat lovitura în prelungirile partidei, când Rudiger s-a înălțat perfect și a trimis balonul în plasă după o centrare bună a lui Toni Kroos.

Antonio Rudiger, cu 20 de copci după accidentarea horror

Golul l-a „costat” pe fundașul german, care s-a ciocnit de portarul advers în momentul în care a lovit balonul cu capul. Antonio Rudiger a rămas la pământ, cu mult sânge șiroind de pe fața sa și a fost dus imediat la vestiare. Doctorii au început să îl coasă pe loc, după cum a fost surprins în clipul postat de Real Madrid pe contul oficial.

Alături de Rudiger au stat David Alaba, care a intrat în vestiar și l-a pupat pe fundaș pentru efortul său, și Toni Kroos. Cei doi l-au însoțit pe jucător în toată perioada în care medicii îl coseau, fiind nevoiți să îi aplice 20 de copci pentru a închide rana.