Primele rezultate din noul sezon al UEFA Champions League si UEFA Europa League. Ieri s-au jucat partidele din Turul I preliminar
Live Blog

Primele rezultate din noul sezon al UEFA Champions League si UEFA Europa League. Ieri s-au jucat partidele din Turul I preliminar

Autor: Sport.ro
Miercuri 29 Iunie 2016, 10:02

Sferturile UEFA EURO 2016™ se vad la ProTV: Joi, 22:00, Polonia - Portugalia | Vineri, 22:00, Tara Galilor - Belgia | Sambata, 22:00, Germania - Italia | Duminica, 22:00 Franta - Islanda

10:01 29 Jun

UPDATE - Rezultatele primelor meciuri ale noilor sezoane de UCL si UEL

Liga Campionilor

Turul 1 - Mansa tur
Flora Tallin (Estonia) 2-1 Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Valletta (Malta) 1-0 B36 (Feroe)
The New Saints (Tara Galilor) 2-1 Tre Penne (San Marino
FC Santa Coloma (Andorra) 0-0 Alashkert (Armenia)

Europa League

Turul 1 - Mansa tur
Rabotnicki (Macedonia) 1-1 Buducnost (Muntenegru)
Partizani Tirana (Albania) 0-0 Slovan Bratislava (Slovacia)
Kapaz (Azerbaijan) 0-0 Dacia Chisinau (Republica Moldova)
St. Patrick's (Irlanda) 1-0 Jeunesse d'Esch (Luxemburg)

09:58 28 Jun

Chiar daca turneul final al UEFA EURO 2016™ este in plina desfasurare, unele echipe de club se pregatesc intens pentru debutul in competitiile europene. Astazi debuteaza meciurile din turul 1 al preliminariilor UEFA Champions League si UEFA Europa League.

Prima echipa din Romania care va intrat in preliminariile cupelor europene va fi CSMS Iasi. Formatia ieseana se va duela in turul 2 al UEFA Europa League cu Hajduk Split, din Croatia.

Turul 1 al Ligii Campionilor

Marti
19:00 Flora (Estonia) - Lincoln Red Imps (Gibraltar)
20:00 Valletta (Malta) - B36 (Feroe)
21:00 The New Saints (Tara Galilor) - Tre Penne (San Marino)
21:00 Santa Coloma (Andorra) - Alashkert (Armenia)

Turul 1 al UEFA Europa League

Marti
19:00 Rabotnicki (Macedonia) - Buducnost (Muntenegru)
19:00 Partizani Tirana (Albania) - Slovan Bratislava (Slovacia)
19:00 Kapaz (Azerbaijan) - Dacia Chisinau (Republica Moldova)
21:00 St. Patrick's (Irlanda) - Jeunesse d'Esch (Luxemburg)

Joi
17:00 Dila Gori (Georgia) - Shirak (Armenia)
17:00 Aktobe (Kazakhstan) - MTK Budapesta (Ungaria)
18:00 UE Santa Coloma (Andorra) - Lokomotiva Zagreb (Croatia)
18:00 Ventspils (Letonia) - Vikingur (Feroe)
18:00 Admira (Austria) - Spartak Myjava (Slovacia)
18:30 Bokelj (Muntenegru) - Vojvodina (Serbia)
19:00 Levadia Tallin (Estonia) - HB (Feroe)
19:00 Videoton (Ungaria) - Zaria (Republica Moldova)
19:00 Atlantas (Lituania) - HJK Helsinki (Finlanda)
19:00 Sloboda Tuzla (Bosnia) - Beitar Ierusalim (Israel)
19:00 Trakai (Lituania) - Nomme Kalju (Estonia)
19:00 Balzan (Malta) - Neftci (Azerbaijan)
19:00 Dinamo Minsk (Belarus) - Spartaks Jurmala (Letonia)
19:00 Batants (Armenia) - Omonia Nicosia (Cipru)
19:30 IFK Goteborg (Suedia) - Llandudno (Tara Galilor)
19:30 AIK Stockholm (Suedia) - Bala Town (Tara Galilor)
19:30 Europa College Cosmo (Gibraltar) - Pyunik (Armenia)
19:30 Slavia Sofia (Bulgaria) - Zaglebie Lubin (Polonia)
20:00 Mydtjylland (Danemarca) - Suduva (Lituania)
20:00 Zimbru Chisinau (Republica Moldova) - Chikhura (Georgia)
20:00 AEK Larnaka (Cipru) - Folgore / Falciano (San Marino)
20:00 Kukesi (Albania) - Rudar (Muntenegru)
20:00 Vaduz (Lichtenstein) - Sileks (Macedonia)
20:00 Differdange 03 (Luxemburg) - Cliftonville (Irlanda de Nord)
20:00 Odd Ballklub (Norvegia) - Mariehamn (Finlanda)
20;00 Siroki Brijeg (Bosnia) - Birkirkara (Malta)
20:00 Gabala (Azerbaijan) - Samtredia (Georgia)
20:00 Maccabi Tel Aviv (Israel) - Gorica (Slovenia)
20:30 Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Radnik Bijeljina (Bosnia)
21:00 Domzale (Slovenia) - Lusitanos (Andorra)
21:00 NSI (Feroe) - Shakhtyor Saligorsk (Belarus)
21:00 Teuta Durres (Albania) - Kairat Almaty (Kazakhstan)
21:15 Connah's Quay (Tara Galilor) - Stabaek (Norvegia)
21:15 Spartak Trnava (Slovacia) - Hibernians (Malta)
21:30 La Fiorita (San Marino) - Debrecen (Ungaria)
21:30 Cukaricki (Serbia) - Ordabasy (Kazakhstan)
21:45 Aberdeen (Scotia) - Fola Esch (Luxemburg)
21:45 Linfield (Irlanda de Nord) - Cork City (Irlanda)
22:00 Shamrock Rovers (Irlanda) - RoPS (Finlanda)
22:00 Hearts (Scotia) - Infonet (Estonia)
22:00 Shkendija (Macedonia) - MKS Cracovia (Polonia)
22:15 Breidablik (Islanda) - Jelgava (Letonia)
22:15 KR (Islanda) - Glenavon (Irlanda de Nord)
00:00 Valur (Islanda) - Brondby (Danemarca)

La Blaj, lumea a așteptat în ploaie să se vaccineze, peste așteptările autorităților
BRAT
Modifică setările cookies