SOC pe Bernabeu, Real eliminata din Liga: Real 1-1 Lyon! VEZI golurile in 3D!

Data publicarii: Miercuri 10 Martie 2010, 21:04
Data actualizarii: Joi 11 Martie 2010, 00:34

Galaxia de vedete a Realului a ramas din nou OUT din Liga Campionilor unde nu a mai trecut de optimi de 6 ani!

CLICK aici pentru rezumat!

Au revoir Champions League! Eliminata anul trecut de Barcelona in optimi Lyon s-a razbunat pe galactii de la Real Madrid cu care au terminat scor 1-1.

Golul pustiului Pjanic a redus Realul la tacere dupa ce echipa lui Pellegrini a condus aproape tot meciul prin golul lui Cristiano Ronaldo! Real si-a ratat marele vis de a juca finala Champions League chiar pe Bernabeu!

Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 6, in timp ce pentru francezi a punctat Pjanici  in minutul 75

Live-text:

Min 93: Fluier Final! Real este OUT din Liga!
Min 92: Scene incredibile pe Bernabeu unde Raul face un gest urat lovindu-l pe Cris!
Min 80: Real e in genunchi pe final de meci: francezii fac legea pe Bernabeu!
Min 77: Raul intra, Kaka iese fluierat de pe stadion!
Min 75: GOOL Lyon! PJANIC marcheaza si la acest scor Realul este eliminat!

Min 72: Van der Vaart prinde un sut puternic din afara careului, mingea trece putin peste poarta.
Min 68: Delgado primeste galben dupa un fault la Albiol!
Min 65: Ronaldo trimite in zid o lovitura libera!
Min 62: Van der Vaart  il inlocuieste pe Granero!
Min 57: Raul, Van der Vaart si Diarra se incalzesc!
Min 56: Contraatac in forta al Realului condus de Ronaldo, Kaka trimite puternic pe langa poarta!
Min 55: Casillas respinge din nou un sut periculos al lui Lisandro!
Min 48: Lyon incepe in forta repriza secunda! Govou rateaza o mega ocazie dupa ce Casillas a boxat o minge trimisa de Kallstrom!
Min 45: Dubla schimbare la Lyon: Boumsong si Makoun sunt inlocuiti de Gonalons si  Kallstrom!

- Pauza-
Min 40: Higuain trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare a lui Granero!
Min 39: Granero primeste galben dupa o intrare dura la Delgado!

Min 35: Omul care a marcat in tur, Makoun, are o super ocazie, insa loveste gresit balonul in fata portii!
Min 28: Ronaldo are din nou o ocazie buna, Lloris respinge insa sutul sau!
Min 27: Cristiano Ronaldo executa o lovitura libera, insa mingea zboara mult peste poarta!

Min 25: Ocazie monumentala pentru Real! Higuain scapa singur il dribleaza si pe Lloris insa mingea loveste bara!
Min 19: Toulalan are o ocazie buna dupa o pasa a lui Delgado! Mingea a iesit afara!
Min 18: Cissokho intra periculos in careul Realului, Ramos trimite in corner!
Min 14: Higuain prinde o bomba din afara careului, mingea trece mult pe langa poarta!

Min 12: Ronaldo aproape de dubla: lovitura sa cu capul trece insa peste poarta!
Min10: Kaka prinde un sut din afara careului insa Lloris este la posturi!
Min 8: Real a inceput perfect meciul si a anulat avantajul francezilor dupa meciul tur!
Min 6: GOL Real! Cristiano Ronaldo il executa pe Lloris dupa o pasa a lui Guti! Lyon e obligata sa atace!
Min 4: Ramos gafeaza, insa Lisandro nu controleaza balonul
Min 1: Combinatie periculoasa intre Higuain si Kaka!

Echipele de start:

Real Madrid: Casillas, Ramos, Garay, Albiol, Arbeloa, Lass, Guti, Granero, Kaka, Higuain, Cristiano Ronaldo

Lyon: Lloris, Cissokho, Cris, Boumsong, Revelliere, Pjanic, Toulalan, Makoun, Govou, Delgado, Lisandro