Steaua - Csikszereda 1-0. Cum arată clasamentul din Liga 2 + programul următoarei etape

Steaua - Csikszereda clasament liga 2 Csikszereda program Liga 2 Steaua Liga 2 Daniel Oprița, antrenor CSA Steaua / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 19:29
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 19:29

Meciul dintre CSA Steaua și Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 1-0, a închis etapa cu numărul 13 din Liga 2.

”Militarii” s-au impus la limită pe propriul teren cu golul marcat de golgheterul Bogdan Chipirliu în minutul 78, astfel că au obținut trei puncte importante în lupta pentru play-off.

Steaua a urcat pe locul șapte, cu 19 puncte, la doar un punct de ultima clasată din zona play-off-ului, Concordia Chiajna, cu șase etape înainte de finalul sezonului regulat.

• Pentru Steaua a fost a patra victorie din acest sezon de Liga 2.

Pe primul loc este CSC 1599 Șelimbăr, cu 30 de puncte, urmată de Corvinul Hunedoara, care are acum 27 de puncte. Primele două clasate nu au drept de promovare în Superliga României.

În următoarea etapă din Liga 2, care se va disputa după pauza competițională datorată echipelor naționale, CSA Steaua va juca în deplasare cu Progresul Spartac, iar Csikszereda, care rămâne pe locul 14, cu 16 puncte, va primi vizita celor de la CSM Slatina.