”Situația tinde să devină stabilă”. Sunt și părți bune la Dinamo, după înfrângerea cu Oțelul

Nelut Rosu Dinamo dinamo - otelul galati Liga 2
Data publicarii: Marti 16 August 2022, 20:28
Data actualizarii: Marti 16 August 2022, 20:28

Dinamo - Oțelul Galați 1-3 | Neluț Roșu a tras concluzii după prima înfrângere a lui Dinamo din acest sezon de Liga 2.

Mijlocașul ”câinilor” a vorbit și despre penalty-ul repetat din repriza secundă. Roșu a marcat din prima încerare, dar centralul a dictat repetarea loviturii pentru că mai mulți jucători au intrat în careu.

Neluț Roșu: ”Situația tinde să devină stabilă”

„Am înțeles că s-a intrat în careu înainte, dar a intrat și de la noi și de la ei, în acest caz, din câte știu, nu se mai repetă. Putea să rateze oricine, din păcate am făcut-o în seara aceasta.

Cred că dacă reușeam să marcăm, erau niște minute de foc, puneam presiune pe ei. Cred că a fost un joc bun și din partea noastră, și din partea lor. Le mulțumim fanilor.

Cred că ai avem de muncit ca și echipă, e o echipă nouă, cu jucători care nu s-au mai lovit de Liga 2 și se vede. Eu vorbesc de echipa mea, mai avem mult de muncit, dar cred că o să facem o figură frumoasă în acest sezon. Situația tinde să devină stabilă, avem promisiuni că zilele astea se va achita”, a spus Roșu.

Meciul Dinamo - Oțelul a închis, astfel, etapa a doua din Liga 2. ”Câinii” rămân pe locul 11, cu trei puncte și un golaveraj cu două goluri marcate și trei primite. De partea cealaltă, Oțelul a urcat pe locul cinci, la egalitate cu Poli Iași și CSA Steaua.

În următoarea etapă, Dinamo se va deplasa pe terenul celor de la ACS Viitorul Tg. Jiu, în timp ce Oțelul va juca ”acasă” cu Unirea Constanța.